Red Dead Redemption 2 może trafić na Nintendo Switch! Ujawniła to brazylijska komisja ratingowa

26 września 2023,
14:17
Arek Grabowski
Arthur jedzie na koniu po wzgórzach w Red Dead Redemption 2

Wersja Red Dead Redemption 2 na konsole Nintendo Switch została znaleziona na brazylijskiej stronie komisji ratingowej. Zauważył to jeden z użytkowników Twittera. Wersja na Switcha jest wymieniona obok dostępnych już wydań.

Take-Two powiedziało w zeszłym miesiącu, że Red Dead Redemption 2 sprzedało się w ponad 55 milionach egzemplarzy. Według firmy badawczej Circana to drugi najczęściej kupowany tytuł w USA biorąc pod uwagę ostatnie pięć lat. Decyzja o wydaniu gry na Switcha zaskakuje, ponieważ gra oferuje świetną oprawę, ogromny świat i jest po prostu bardzo wymagająca dla sprzętu.

Czy Red Dead Redemption 2 rzeczywiście zobaczymy na Nintendo Switch?

Red Dead Redemption 2 stawia ogromne wymagania dla Switcha. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra pojawi się na tej konsoli, ale wykorzystując technologię strumieniowania przez chmurę. Rockstar niedawno wydał port pierwszego Red Dead Redemption na Nintendo Switch oraz PlayStation 4.

Jakiś czas temu uznany insider zdradził także, że kolejna odsłona serii może być już w produkcji. Mimo wszystko wydanie Red Dead Redemption 2 na Switcha będzie nie lada wyzwaniem. Jeżeli Rockstarowi uda się przeportować tak ogromną i rozbudowaną grę – zdecydowanie jeszcze bardziej zwiększy to sprzedaż tytułu.