Razer organizuje specjalne wydarzenie dla programistów i deweloperów

4 marca 2021,
04:12
Franciszek Ciechowski

Razer DevCon 2021, bo tak zatytułowana będzie nadchodząca konferencja jednego z najbardziej znanych producentów sprzętu dla graczy, ma na celu wsparcie wszystkich deweloperów, bez względu na ich wielkość i platformę, na jakiej działają.

Sprzęt firmy Razer - myszka, headset
Na skróty
  • Pierwsza edycja konferencji Razer DevCon ma odbyć się 7 maja bieżącego roku na oficjalnym kanale Twitch producenta przy współudziale partnerów m.in. z firmy Activision Blizzard.
  • Uczestnicy wydarzenia będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu tworzenia gier, które będą mogły być wspierane przez ekosystem Razera.
  • Rejestracja jest już otwarta. Twórcy w międzyczasie podzielili się również planem wydarzenia.

Razer ogłosił, że 7 maja 2021 wystartuje całkowicie nowe, specjalne wydarzenie technologiczne i ogólnobranżowe organizowane przez tę markę, czyli Razer DevCon. Firma chce dać deweloperom wgląd w sposoby integracji tworzonych przez nich gier z zaprojektowanym przez producenta ekosystemem sprzętu, oprogramowania oraz usług, w celu zapewnienia graczom wciągających wrażeń. Wydarzenie będzie można śledzić od godziny 19:00 czasu polskiego na oficjalnym kanale Razer Twitch.

Razer DevCon składa się z serii paneli poświęconych technologii i wypełnionych ponad czterema godzinami dyskusji, prowadzonych przez weteranów branży z różnych zespołów Razera przy wsparciu czołowych partnerów branżowych, takich jak Activision Blizzard czy Renaud Ostrowski – Audio Artist w Vibe Avenue Studios lub Frank Rosay, Game Producer w iLLOGIKA.

Aby uzyskać dostęp do wewnętrznego zespołu programistów i inżynierów Razera, który zapewni wsparcie i pokaże, jak wykorzystywać technologie typu Razer Chroma, Razer Gold i THX Spatial w celu stworzenia wyjątkowych wrażeń z gry, producent zachęca do rejestracji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zainteresowani członkowie społeczności graczy są również mile widziani, jeśli chcą uzyskać unikalny wgląd w przyszłość szybko zmieniającej się branży gier.

Poznaliśmy już również plan konferencji Razer DevCon

Podczas nadchodzącej konferencji zaplanowano kilka paneli, które wyszczególniamy dla was poniżej.

Razer Chroma – Programiści dowiedzą się, jak tworzyć w grach wciągające wrażenia oparte na efektach świetlnych za pomocą otwartego zestawu narzędzi SDK Razera; od projektowania efektów świetlnych do gier, po wdrażanie ich na stronach internetowych, platformach streamingowych i chmurowych.

THX Spatial Audio – Programiści dowiedzą się, jak zaimplementować do swoich gier i aplikacji dźwięk przestrzenny THX Spatial, a także otrzymają wskazówki oraz odkryją sztuczki, które pozwolą im stworzyć w pełni wciągające i realistyczne odtwarzanie dźwięku w grze.

Gracz Fortnite z akcesoriami marki Razer

Wszyscy chętni deweloperzy mogą już rejestrować się na stronie konferencji

Rejestracja jest otwarta dla wszystkich twórców gier na komputery PC, konsole i platformy mobilne. Wraz z aktywnością Razera w szerokiej przestrzeni konsumenckiej, programiści i entuzjaści spoza świata gier, którzy chcieliby się dowiedzieć się więcej o emocjach, jakie oferta Razera wywołuje pośród milionów fanów na całym świecie, również są zaproszeni do przyłączenia się do wydarzenia.

Pierwszych stu zarejestrowanych i zweryfikowanych deweloperów, którzy wezmą udział w konferencji, oprócz uzyskania dostępu do członków wewnętrznego zespołu Razera  otrzymają także ekskluzywny specjalny pakiet dostępny tylko podczas Razer DevCon 2021. Dodatkowe nagrody zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Zalety współpracy z producentem

Wydarzenie ma na celu uczynienie ekosystemu Razera bardziej dostępnym dla programistów i zaprezentowanie im najnowszych technologii gamingowych. To także okazja do wspólnej pracy nad innowacyjnymi pomysłami i koncepcjami, które zmienią przyszłość gier.

Deweloperzy zainteresowani rejestracją i uzyskaniem dostępu do programistów i inżynierów Razera więcej informacji znajdą na oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa