Radosław Klasa o branży gier, game designie i TK Games

W branży gier istnieje zapotrzebowanie na różnego typu umiejętności. Jedną z nich jest projektowanie gier. Żaden dobry tytuł nie obyłby się bez równie dobrego game designu. W tym odcinku GURUnolotnych tematem rozmowy jest właśnie temat projektowania gier i sposób rozpoczęcia przygody z tą specjalizacją.

11 marca 2022

Gamedev to branża wymagająca różnorodnych talentów. W tworzeniu gier dużą wagę ma solidny projekt gry. Dobry specjalista, jak każdy inny, jest na wagę złota. Ale jak w ogóle zacząć? Kim w ogóle jest wirtuoz game designu? Z odpowiedziami na nasze pytania przybył specjalny gość, Radosław Klasa, uchylając rąbka tajemnicy tej specjalizacji.

Radosław Klasa w jedenastym odcinku podcastu GURUnolotni o pracy game designera w branży gier

Gracz z klasą, projektant gier, lead game designer w firmie Mousetrap. Głównodowodzący koła naukowego TK Games we Wrocławiu opowiedział nam, jak i z czym się „je” temat projektowania gier. Już od od lat siedząc w tych tematach, zjadł przysłowiowe zęby na swoim fachu.

Tematy poruszane w odcinku

  • Kim jest Radosław Klasa? 
  • Ścieżka kariery. Jak zaczęła się przygoda z gamingiem? TK Games i branża gier 
  • Seria Designerskie Pogaduchy. Skąd pomysł na projekt? 
  • Kim jest konsultant Game Design? 
  • Aktywność wykładowa. Digital Dragons Academy i prelekcje gamedevowe 
  • Najtrudniejszy projekt kiedykolwiek zrealizowany 
  • Czym się różni Unity Dev od Game Designera? 
  • Cel. Do czego dąży Radosław Klasa? 
  • Mousetrap i praca jako Lead Designer

Jedenasty odcinek podcastu GURUnolotni jest już dostępny na Spotify. Jak zawsze zapraszamy do słuchania i komentowania. Jakiekolwiek uwagi, pytania możecie wysyłać na nasz adres e-mail gurunolotni(at)gamesguru.pl. Odpowiadamy na każdą wiadomość. Nawet na te, które zgubiły swoją drogę do skrzynki pocztowej!

GURUnolotni ? Co to, gdzie to…?

Podcast GURUnolotni to audycja o grach, technologii i popkulturze, realizowana przez redakcję portalu GAMESGURU. Rozmowy prowadzą niezastąpieni szermierzy słowa uzbrojeni w cięte riposty, dociekliwi niczym zagubiona mucha usiłująca wydostać się z wnętrza samochodu – Gabriela Zubek oraz Karol Leszczyński, którzy w trakcie wywiadów wypytują swoich gości o kluczowe dla losów galaktyki kwestie.

Gabriela Zubek

Skromna jak złoty pawilon. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni, sucharoznawczyni z urodzenia. Kocham digital painting, cięty humor i dobrego RPGa. No i koty. Tak, zdecydowanie. Kocham te małe puchate łaziki!
UWaga! Gorące informacje!