PUBG otrzymuje roadmapę na 2023 rok. Twórcy chcą „zwiększyć ogólną przyjemność” z rozgrywki

20 marca 2023,
14:50
Arek Grabowski
Postać z PUBG w metalowym hełmie na tle wybuchów

Studio Krafton, twórcy PUBG: Battlegrounds, ujawniło swoje plany dotyczące rozwoju gry na 2023 rok. Oczywiście wszystko wciąż może ulec zmianie, lecz zespół pracujący nad tytułem zamierza wprowadzić sporo ciekawych nowości i „zwiększyć ogólną przyjemność” z rozgrywki. Już teraz w PUBG dostępna jest nowa aktualizacja oznaczona numerami 22.2, która dodaje pewne nowości oraz usprawnienia.

Przed przedstawieniem planów na 2023 rok twórcy gry dziękują graczom za 6 lat spędzone z tą produkcją. Krafton podkreśla, że wszystkie osiągnięcia studia są zasługą wsparcia oraz opinii użytkowników.

Co twórcy PUBG planują na 2023 rok?

Studio Krafton przede wszystkim przeanalizowało grę od początku jej rozwoju. Dzięki temu udało się ustalić, że gracze skupiają się na meczach normalnych i rankingowych, samouczku oraz „innych trybach z różnymi zasadami”. Twórcy zamierzają wprowadzić „płynne połączenie” między każdą z powyższych opcji. Dzięki temu będzie można od razu przechodzić na przykład od samouczka do normalnego meczu czy też rankingowego lub zupełnie innego trybu.

Twórcy informują, że w tym roku zamierzają wprowadzić pewne zmiany do Normal Match. To właśnie ten tryb według Krafton ma największe znaczenie, by PUBG mogło przetrwać kolejne lata. Tryb musi dawać wystarczająco dużo satysfakcji i zdrowej rywalizacji. Zespół zamierza z tego powodu „zmniejszyć stres oraz zwiększyć ogólną przyjemność z rozgrywki”.

Zmianie ulegnie pierwsza faza każdego meczu. Twórcy chcą, by była ona bardziej dynamiczna, gra musi być szybsza, by gracz nie miał czasu na nudę. Poprawione zostaną dropraty przedmiotów, niebieska strefa oraz pojazdy.

Krafton zamierza również zmienić system ożywiania graczy. Dzięki temu twórcy chcą „złagodzić frustrację wynikającą z umierania po długim czasie zbierania przedmiotów”. Wszystkie mapy 8-kilometrowe będą od tego roku dostępne w trybie rankingowym. Niebawem rankedy otrzymają również przedmioty z Normal Match takie jak granat z niebieską strefą, składana tarcza czy Emergency Pickup.

Więcej nowości, które planuje studio Krafton zostało opisane na oficjalnej stronie. Warto zauważyć, że do PUBG ma trafić zupełnie nowa mapa oraz system matchmakingu. Obecnie wiemy również o nowej grze tworzonej przez Krafton. Twórcy PUBG produkują rywala dla niepokonanego Escape from Tarkov. Wciąż jednak niewiele wiadomo o nadchodzącym tytule.