fbpx

Premiera F1 23 już w czerwcu. Potwierdził to najnowszy zwiastun, a to niejedyna niespodzianka

4 maja 2023,
20:49
Jacek Kowal
Bolid w F1 23

Electronic Arts postanowiło pokazać kolejny zwiastun nadchodzącej gry wyścigowej, a mianowicie F1 2023, która już w czerwcu trafi na konsole nowej generacji i PC. Do produkcji powróci również tryb fabularny, który w poprzedniej odsłonie został pominięty. Zapowiada się szybkie lato.

F1 23 trafi do nas już 16 czerwca tego roku, ale jeżeli zdecydujecie się na zakup edycji specjalnej Champions Edition, to poza wieloma bonusami otrzymacie trzydniowy wczesny dostęp, by porządnie rozgrzać swoje opony. A o czym opowiada sama gra?

W fabule poznajemy historię dwóch rywali, Aidena Jacksona i Devona Butlera, którzy od teraz należą do jednej fikcyjnej drużyny Konnersport Racing Team. Co ciekawe, zespół ten będzie się mierzyć z ekipami i kierowcami z prawdziwego świata, więc jeżeli jesteś fanem Formuły 1, to masz okazję prześcignąć swoich idoli.

F1 23 miesza fikcję i rzeczywistość

W F1 23 pościgamy się na każdym torze z sezonu 2023, w tym najnowszym Grand Prix Las Vegas. Dodatkowo twórcy zapowiedzieli, że w najnowszej odsłonie gry znacznie ulepszono sterowanie, zarówno dla osób korzystających z padów, jak i profesjonalnych zestawów z kierownicą. Niektóre elementy zostały wprowadzone na podstawie opinii społeczności.

Wyścig w F1 23
Źródło: Electronic Arts

Z nowości możemy też wymienić F1 World, czyli specjalne centrum wiedzy, które wprowadzi nowicjuszy w zawiły świat Formuły 1 poprzez łączenie wielu trybów, takich jak Grand Prix, jazda na czas i tryb wieloosobowy. Jak widzicie, każdy fan wyścigów powinien znaleźć coś dla siebie.

Dodatkowo EA zapowiedziało, że wydarzenia i wyzwania sezonowe będą ciągle aktualizowane. Dzięki temu gracze nie tylko będą mogli rywalizować między sobą, ale także zdobywać elementy kosmetyczne takie jak kaski, kombinezony czy nawet malowania całych bolidów.