fbpx

Prace nad Resident Evil 4 Remake na finiszu. Możemy się powoli szykować na premierę

29 grudnia 2022,
09:45
Jacek Kowal

Producent Resident Evil 4 Remake potwierdza, że prace nad grą mają się ku końcowi. Jeżeli nic się nie zmieni, to produkcja trafi do nas już w marcu 2023 roku.

Leon z RE 4

Oryginalny Resident Evil 4 trafił do nas w 2011 roku. Od tego czasu gra zdobyła rzeszę fanów, więc nic dziwnego, że postanowiono zrobić remake tej produkcji. Odświeżony Resident Evil 4 Remake ma zadebiutować już 24 marca i raczej jest to pewna data, ponieważ producent twierdzi, że prace mają się ku końcowi.

Yoshiaki Hirabayashi, bo o nim mowa rozmawiał z magazynem Famitsu oznajmił, że gra jest bliska finalizacji i nie może się doczekać jej premiery. Oczekuje, że będzie to jeden z hitów nadchodzącego roku. Dodatkowo niedługo ma zdradzić więcej informacji, co jest dobre, ponieważ aktualnie nie wiemy zbyt wiele.

Resident Evil 4 Remake – więcej pytań niż odpowiedzi

Aktualnie nie wiemy za wiele o Resident Evil 4 Remake. Jednymi z ciekawszych tematów są potencjalny tryb multiplayer albo ewentualne mikropłatności zawarte w grze. Z odpowiedzią na te pytania jeszcze poczekamy, ale oglądając gameplay nadchodzącej możemy zauważyć, że wygląda wspaniale.

Dodatkowo Masachika Kawata, producent Resident Evil Village zaznacza, że seria ma się doskonale i na pewno uraczy nas jeszcze nie jednym tytułem. Co prawda nie zdradza, o co dokładnie chodzi, ale Internet niemal jednogłośnie twierdzi, że mowa o Resident Evil 9.

Teraz pozostaje tylko czekać na worek informacji od Capcomu.