GTX 1630 – niereferencyjne modele od Palit, Colorful i EVGA zaprezentowane

Niespodziewanie NVIDIA postanowiła na rynek wprowadzić najsłabsze modele z serii GTX oparte na architekturze Ampere oznaczone jako GTX 1630. Czyżby była to próba wypełnienia luki wśród nadchodzących low-endowych kart od Intela?

30 czerwca 2022

Firmy zaprezentowały karty GTX 1630 z 2-slotowym układem chłodzenia najczęściej wykonanym z bloku aluminium, na którym obsadzono maksymalnie dwa wentylatory o średnicy do 90 mm. Wskazuje to na naprawdę bardzo niski pobór energii mimo zastosowania dodatkowego 3-pinowego złącza zasilania. Na tyle karty możemy zauważyć złącza HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4a oraz DVI-D.

Dodatkowo na renderze modelu od marki Colorful możemy zaobserwować, iż karta posiada w rzeczywistości 4 moduły pamięci po 1 GB. Biorąc pod uwagę 64-bitową szynę pamięci można stwierdzić, że każda z kości korzysta wyłącznie z połowy magistrali działając w trybie 16-bitowym. Potwierdza to tylko fakt, że GTX 1630 jest modelem GTX 1650 z okrojonym rdzeniem oraz zmienioną pracą wbudowanego IMC.

Niereferencyjne GTX 1630 nie tylko od Colorful. Palit i EVGA pokazują własne modele

Swoje wydanie karty GTX 1630 zaprezentowała również firma Palit. Model z serii Dual wyposażony jest w 80-milimetrowe wentylatory oraz jest konstrukcją półpasywną o długości 170 mm. Ten wariant również jest wyposażony w 6-pinowe złącze zasilania.

Ceny najnowszych modeli kart marki NVIDIA wahają się w przedziale 169 $ do 199 $. Jest to bardzo wysoka cena, biorąc pod uwagę fakt, że wiele modeli kart GTX 1650 można zakupić już w okolicy 180 $. Poniżej na grafikach znajdziecie natomiast niereferencyjnego GTX 1630 od firmy EVGA.

Kacper Fryta

Stargardzianin specjalizujący się w sprzęcie hardware – od 8 lat amatorsko, od ponad 3 na poziomie profesjonalnym. Hobbysta, entuzjasta, redaktor z kilkuletnim doświadczeniem. Prywatnie uwielbia powidła truskawkowe oraz dobrze zrobiony ryż w zalewie maślano-ketchupowej.
UWaga! Gorące informacje!