Pokémon Legends Z-A rozgrywa się wyłącznie w Lumiose City

28 lutego 2024,
11:00
Arek Grabowski
Miasto Lumiose City

Pokémon Legends Z-A zostało ujawnione wczoraj podczas Pokémon Presents. Profil na Twitterze Nintendo of America poinformował, że gra będzie rozgrywać się tylko w Lumiose City. Warto zauważyć, że chodzi tutaj o region Kalos. Domyślnie ma on aż 16 miast w grach Pokémon X i Y. Najwidoczniej najnowsza odsłona nie pozwoli zwiedzać okolicznych obszarów.

Region Kalos został oparty na Francji, a Lumiose City to odpowiednik Paryża. To właśnie tam będzie rozgrywać się Pokémon Legends Z-A. Mimo wszystko miasto ma być spore – zobaczymy sporo różnorodnych obszarów z własnymi biomami oraz charakterystycznymi stworkami.

Czy tylko jedno miasto w Pokémon Legends Z-A jest dobrą decyzją?

Warto zauważyć, że takie rozwiązanie jest czymś nowym dla serii. Zwiastun gry wskazuje na ogromny rozmiar Lumiose City. Potencjalnie twórcy zdecydowali się stworzyć duże i zróżnicowane, ale pojedyncze miasta zamiast wielu, które byłyby mniej dopracowane.

Oczywiście sporo zależy tutaj od realizacji pomysłu. Mimo wszystko najwidoczniej nowa odsłona serii przyniesie dość sporo nowości. Lumiose City będzie zdecydowanie większe niż w oryginalnych grach, gdzie mogliśmy zwiedzić kilkanaście innych lokacji.