Pojawił się zwiastun z rozgrywką Age of Empires 4

Microsoft pokazało zwiastun z rozgrywką z Age of Empires 4. Trwający prawie sześć minut trailer w rozbudowany sposób pokazuje rozgrywkę, jaką zaoferuje produkcja. Poznaliśmy też wstępną datę premiery gry.

12 kwietnia 2021
Na skróty
  • Udostępniony został trailer z gry Age of Empires 4.
  • Znajduje się w nim rozbudowana rozgrywka oraz ogólna data premiery.

Wczoraj do sieci trafił zwiastun zawierający rozbudowaną rozgrywkę z nadchodzącego Age of Empires 4. Dzięki niemu zobaczyliśmy, jak wyglądać będzie gra w tym tytule, a także poznaliśmy wstępną (i wciąż dość ogólną) datę premiery.

Według trailera gra ma być dostępna na jesień 2021 roku. Zagrać w Age of Empires 4 będziemy mogli tylko na PC, wersja na konsole (co jest raczej normalne w RTS-ach) nie została zapowiedziana. Podobno produkcja już na premierę ma być dostępna dla użytkowników usługi Xbox Game Pass.

Co pokazuje trailer Age of Empires 4?

W grze będziemy mogli prowadzić do walki cztery nacje: Anglię, Mongolię, Chiny i Sułtanat Delhi. Każda z nich ma oferować oczywiście różne budynki oraz specjalne jednostki. Więcej o poszczególnych frakcjach mogliśmy się dowiedzieć też z opublikowanych dzień wcześniej prezentacji cywilizacji.

Gra będzie rozwijać się poprzez kolejne epoki, wraz z którymi zmieniać się będą jednostki, budynki i nasze możliwości. Zaczniemy w Ciemnych Wiekach, potem przejdziemy w Epokę Feudalną i Epokę Zamków, by skończyć na Epoce Imperialnej.

Age of Empires 4 to kontynuacji serii gier RTS, która bardzo mocno odżywała w ostatnim czasie dzięki staraniom firmy Microsoft. Powstają odświeżone wersje gry, a po ponad 15 latach od premiery części trzeciej zadebiutuje Age of Empires 4.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!