PlayStation 5 może otrzymać nowy interfejs. Ujawniono go przed ogłoszeniem Sony

21 marca 2024,
18:31
Arek Grabowski
Gracz grający na PlayStation 5 za pomocą białego kontrolera

PlayStation 5 niedawno otrzymało aktualizację, która skupiała się na dźwięku oraz kontrolerze DualSense. Tym razem jednak nowość jest znacznie większa. W sieci pojawił się film przedstawiający nowy interfejs użytkownika konsoli PlayStation 5. Oficjalne ogłoszenie Sony nie miało jeszcze miejsca. Interfejs został dodany w aktualizacji beta dla wybranych osób na terenie Stanów Zjednoczonych.

Najwidoczniej aktualizacja z nowym interfejsem konsoli nie jest zbyt odległa. Warto zauważyć, że zawarto tutaj mnóstwo usprawnień, nowych funkcji oraz całkowicie inny design. YouTuber Mystic szczegółowo opisuje w swoim filmie wszystkie elementy.

Jakie zmiany przyniesie nowy interfejs użytkownika w konsolach PlayStation 5?

Twórcy dodali między innymi opcję zmiany obrazu tła, czy też nową stronę, gdzie widzimy trofea, pamięć czy też żywotność baterii akcesoriów. Zakładka Explore jest czymś, co zostanie wprowadzone po raz pierwszy. Istnieje również sposób na spersonalizowanie wyświetlanej tam zawartości „pod siebie”.

Mimo wszystko to tylko początek nowości. Możemy ustawić dowolny screen z gry jako tło na konsoli. Oprócz tego wprowadzono specjalne presety, które konfigurują interfejs. Twórcy zadbali także o łatwiejszy dostęp do nowości związanych z posiadanymi grami.

Na ten moment nie wiemy, kiedy aktualizacja PlayStation 5 może zostać wprowadzona dla wszystkich. Jeżeli jednak pojawiła się jako beta – nie jest to odległy termin.