Pierwsze Steam Decki zostały dostarczone… przez samego Gabe’a Newella

Pierwsza partia konsol Steam Deck w pobliżu siedziby Valve, Bellevue WA, została dostarczona przez CEO firmy, Gabe’a Newella. Szczęśliwi wybrańcy otrzymali swojego handhelda wraz z podpisem prezesa firmy, a wszystko zostało sfilmowane w ramach dość nietypowej, ale rozgrzewającej serduszko kampanii marketingowej.

1 marca 2022
Na skróty
  • Prezes Valve, Gabe Newell, osobiście dostarczył pierwsze Steam Decki odbiorcom.
  • Sam Newell uważa, że konsola jest ważnym kamieniem milowym w historii firmy.
  • Możemy się spodziewać odpowiedzi Nintendo na wtargnięcie Valve na rynek konsol przenośnych.

Była to inicjatywa samego Newella. Prezes Valve stwierdził, że Steam Deck i jego dystrybucja to tak ważny etap w historii firmy, że musi być przy tym osobiście. W efekcie dostaliśmy niesamowity, przywracający wiarę w ludzkość filmik, w którym Gabe, niczym Święty Mikołaj, zaskakuje nic niespodziewających się graczy.

Steam Deck – początek konsolowej ofensywy Valve?

Nie trudno zauważyć podobieństwa Steamowej konsoli do takich handheldów jak PSP czy Nintendo Switch. Tym dziwniejsze, że firma zdecydowała się na wkroczenie na obce terytorium, obecnie pod panowaniem japońskiego giganta. W materiałach promocyjnych podkreśla się, że Steam Deck nie jest konsolą, a jedynie bardzo przenośnym komputerem, pytanie tylko, na ile jest to rzeczywiste podejście firmy, a na ile kamuflaż mający ukryć to wtargnięcie na rynek okupowany przez Nintendo.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!