Pierwsza powieść z serii Blizzard Legends już niebawem pojawi się w księgarniach

Jeśli jesteście fanami Warcrafta, literatury fantastycznej lub po prostu chcielibyście poznać uniwersum światów wykreowanych przez Blizzard Entertainment, będziecie mieli ku temu świetną okazję. Już niebawem na półki polskich księgarni trafi pierwsza powieść, która zapoczątkuje serię Blizzard Legends.

22 stycznia 2017

Wspomniana pozycja nosi tytuł Narodziny Hordy i została napisana przez Christie Golden – pisarkę, która ma na swoim koncie już kilka powieści związanych z wykreowanymi przez Blizzarda światami. Same Narodziny Hordy po raz pierwszy zostały wydane w 2006 roku, jednak dopiero teraz zostaną przetłumaczone na język polski i wydane w nowej oprawie graficznej. Jest to efekt inicjatywy ogłoszonej przez Blizzarda w zeszłym roku – wybrane powieści z ich uniwersum w odnowionych, przetłumaczonych na większą ilość języków wersjach trafią na półki księgarni.

World of Warcraft: Narodziny Hordy – książka już niedługo na sklepowych półkach

World of Warcraft: Narodziny Hordy ukażą się 15 lutego bieżącego roku, nakładem wydawnictwa Insignis. Według oficjalnego opisu, książka „opowiada o czasach pokoju, jaki panował między orkami a ludem draenei przewodzonym przez proroka Velena, oraz o tragicznym w skutkach konflikcie, który ów pokój zakończył”. Wiemy więc, że w Narodzinach Hordy opisane będą wydarzenia, które doprowadziły do sprzymierzenia się orków z Płonącym Legionem, poznamy bliżej rasę draenei i proroka Velena oraz będziemy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób Kil’jaeden zdobył zaufanie takich orczych przywódców, jak Gul’dan czy Ner’zhul.

Na chwilę obecną wiadomo, że w serii Blizzard Legends powinny pojawić się także takie tytuły, jak Ostatni Strażnik i Władca Klanów, jednak data ich premier nie jest jeszcze znana.

World of Warcraft: Narodziny Hordy - front książki

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!