Phonopolis – Amanita Design zapowiada nową grę

Od premiery ostatniej gry Amanita Design (czyli Happy Game) minęło niespełna pół roku, ale czeskie studio zdążyło się już podzielić szczegółami swojego kolejnego projektu. W sieci pojawił się wczoraj pierwszy zwiastun Phonopolis i choć nie trwa on długo, obiecuje już unikalny klimat, jaki znajdziemy we wszystkich produkcjach twórców Machinarium i serii Samorost.

19 maja 2022
Na skróty
  • Studio Amanita Design zapowiedziało nową grę o tytule Phonopolis.
  • Zaoferuje nam ona liczne zagadki osadzone w dystopijnym świecie.
  • Produkcja nie ma na razie daty premiery, pewne jest natomiast, że nie nastąpi ona w ciągu najbliższego roku.

Najnowsza produkcja Amanita Design przeniesie nas do dystopijnego świata. Wcielimy się w niej w postać Felixa, któremu, podobnie jak innym mieszkańcom tego miejsca grozi utrata człowieczeństwa z powodu działań jego autorytarnego lidera. Jak dodatkowo przeczytamy w oficjalnym opisie tytułu: „Historia Phonopolis porusza tematy i wątki znane z prawdziwego świata, skupiając się na manipulacji i indywidualizmie, ale utrzymując ich ogólne doświadczenie w zabawnym i lekkim stylu”. Sama rozgrywka zaoferuje nam liczne zagadki i łamigłówki do rozwiązania.

Całość, tak jak w przypadku poprzednich gier od Amanita Design, utrzymana zostanie w wyróżniającym się stylu, tym razem korzystając z poklatkowej animacji 3D przywodzącej na myśl wycinanki z tektury falistej. Fanów studia ucieszy też fakt, że skomponowaniem muzyki do Phonopolis zajmie się Tomáš Dvořák. Współpracował on już z czeską firmą przy okazji Machinarium oraz Samorosta 2 i 3.

Phonopolis – kiedy zagramy w nową produkcję studia Amanita Design?

Gra nie posiada jeszcze daty premiery, co więcej, z komentarza do zwiastuna opublikowanego w serwisie YouTube dowiemy się, że twórcy potrzebują trochę więcej czasu, aby ją ukończyć. Oznacza to, że nie zobaczymy Phonopolis w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Mimo to na stronie gry na Steamie znajdziemy już jej minimalne wymagania sprzętowe. Te są na tyle niskie, że właściwie każdy będzie mógł bez większych problemów zapoznać się z nową produkcją studia, a prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit) lub wyższy
  • Procesor: 2 GHz Intel i5 lub lepszy
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: DirectX 11
  • DirectX: Wersja 11

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!