Główną, ale na szczęście nie jedyną, różnicą pomiędzy najnowszymi modelami Glacier One HALOS D-RGB a poprzednimi są wentylatory, które zawierają nową konstrukcję oraz budowę. Efektem tego jest większa prędkość maksymalna, bo docierająca aż do 2200 RPM. Warto także wspomnieć, że poprawione modele MP wykonane są z tworzywa sztucznego PBT, ale jednocześnie wzmocnione włóknem szklanym, a łopatki zawierają gumowe amortyzatory. Bardzo przydatną informacją jest fakt, że wentylatory są stworzone w sposób łańcuchowy, czyli trochę na zasadzie klocków Lego – każdy jest dopasowany do siebie, tworząc wspólne moduły, więc ograniczamy liczbę przewodów do minimum (na podobnej zasadzie jak np. we Fractalu Celsius S28).
Oczywiście największą zaletą jest ich efekt wizualny z wykorzystaniem D-RGB. Odpowiadają za niego diody, których jest aż 30 w każdej ramce wentylatora. Zapewniają one równomierne oraz bardzo jasne podświetlenie w każdym miejscu. W modelach 240 oraz 280 występują dwie obręcze. W przypadku 360 mm mamy natomiast do czynienia już z trzema w każdym wentylatorze. Nie zabrakło też możliwości obsługi kolorów za pomocą dołączonego kontrolera D-RGB, jeśli twoja płyta nie posiada odpowiedniego złącza, lub standardowo dzięki podłączeniu bezpośrednio do płyty głównej.
Lustrzana nakładka z napisem „Phanteks” w kolorach tęczy
Pompka w modelach z serii Glacier One (także D-RGB Halos) posiada niskoprofilową pokrywę, którą można zamontować wyłącznie za pomocą magnesu, więc bezinwazyjnie dla jakichkolwiek części. Pokrywka jest na tyle duża, że zasłania wszelkie elementy montażowe. Dzięki temu otrzymujemy kompletny wygląd, który sprawia wrażenie czystego i zintegrowanego z płytą. Nakładka ta zawiera szkło hartowane oraz 14 diod D-RGB. Sprawia to, że użytkownik odbiera całość jako tzw. efekt lustra. Oczywiście nie mogło zabraknąć pełnej synchronizacji z układem LED w płycie głównej.
Cooled by Asetek, czyli siódma generacja pompy
Najnowsze dzieci Phanteksa posiadają blokopompkę od firmy Asetek. Jest to siódma generacja tej konstrukcji. Charakteryzuje się głównie możliwością automatycznego zwiększenia obrotów do 3600 obr./min w momencie, gdy temperatura cieczy przekroczy 60°C. Dzięki ogromnemu doświadczeniu producenta możemy być pewni, że praca układu będzie charakteryzowała się wysoką kulturą pracy i niezawodnością.
Phanteks Glacier One MPH D-RGB zamontujesz nawet na procesorze Threadripper
Kwestia kompatybilności została rozwiązana bardzo prosto, ale jednocześnie obszernie. Nie mogło zabraknąć oczywiście możliwości montażu na LGA1700, czyli najnowszej podstawce Intela. Standardem jest również obsługa LGA 115x, 1200, 1366, 2011, 2011-3 oraz 2066, a także AM4. Jednak największą ciekawostką jest możliwość bezproblemowego schłodzenia Threadrippera, ponieważ zestaw zawiera elementy montażowe dla sTRX4 i TR4.