fbpx

Patriot Viper VP4300, czyli nowy dysk SSD M.2 z szybkim kontrolerem Innogrit IG5236

Viper, czyli gamingowa marka firmy Patriot, producenta pamięci, dysków SSD i innych rozwiązań z zakresu magazynowania danych, prezentuje Viper VP4300, czyli nowy dysk PCIe Gen4 x 4 NVME w formacie M.2 2280.

Na skróty
  • Producent deklaruje prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu danych odpowiednio do 7400 MB/s i 6800 MB/s.
  • Dysk Patriot Viper VP4300 trafił do sprzedaży w dwóch wariantach pojemnościowych: 1 TB oraz 2 TB.
  • Koszty, na które muszą przygotować się zainteresowani zakupem urządzenia, to 960 zł za mniejszą wersję oraz 1920 zł za wersję większą.

Nośnik bazuje na najnowszym superszybkim kontrolerze Innogrit IG5236 i najwyższej jakości pamięci podręcznej DDR4 DRAM (1 GB dla wariantu 1 TB i 2 GB dla 2 TB), która zapewnia zawrotne prędkości transferu i ogromną przepustowość systemu danych. Dysk oferuje odczyt i zapis losowy 4K do 800 tys. IOP oraz sekwencyjny odczyt i zapis do odpowiednio 7400 MB/s i 6800 MB/s. Przekłada się to na szybsze działanie komputera: od rozruchu systemu, po responsywność podczas ładowania gier lub aplikacji.

A jako że utrzymanie wysokiej wydajności i stabilności jest możliwe tylko przy niskich temperaturach dysku, Viper VP4300 jest wyposażony w dwa rozpraszacze ciepła, aby spełnić wysokie wymagania termiczne. Dysk posiada aluminiową osłonę termiczną i niezwykle cienką podkładkę termiczną jednorazowego użytku wykonaną z grafenu. Radiatory z aluminium i grafenu oferują dwa profile wysokości i mogą być używane niezależnie lub razem, aby zapewnić doskonałe odprowadzanie ciepła w dowolnej konstrukcji. Osłona termiczna z grafenu jest ultracienka i lekka, przez co idealnie sprawdza się, gdy przestrzeń jest ograniczona lub używamy zintegrowanego radiatora. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik posiada wybór i może dostosować dysk do swoich potrzeb.

Dysk Patriot Viper VP4300
Źródło: Patriot

Patriot Viper VP4300 – nowy dysk SSD M.2 NVMe

Wiele tradycyjnych dysków SSD NVMe nakłada blokady wydajności, które ograniczają prędkość odczytu i zapisu danych w celu utrzymania odpowiedniej temperatury pracy. Viper VP4300 został jednak zaprojektowany z wykorzystaniem technologii Thermal Throttling, która stawia na wbudowany czujnik termiczny i oprogramowanie układowe do zarządzania temperaturą SSD. Zapobiega to przegrzewaniu i umożliwia łatwe wykorzystanie najwyższej wydajności przy wszystkich zastosowaniach.

Zestaw i pudełko po dysku
Źródło: Patriot

Wspierany przez 5-letnią gwarancję Viper Gaming dysk SSD Viper VP4300 M.2 skierowany jest do entuzjastów komputerów PC, zapalonych graczy, twórców treści i profesjonalistów zajmujących się renderowaniem animacji, którzy wymagają ultraszybkiego uruchamiania i natychmiastowego dostępu w celu uzyskania najwyższej produktywności. Viper VP4300 jest dostępny w wersjach o pojemności 1 TB i 2 TB.

Producent przedstawił również sugerowane ceny detaliczne, które kształtują się następująco: 960 zł za model o pojemności 1 TB, 1920 zł za wariant 2 TB.

Źródło: informacja prasowa