Paradise Lost – już dzisiaj premiera polskiej produkcji od PolyAmorous

Postapokaliptyczny świat, podziemne bunkry, wojenne motywy, inspiracje słowiańską mitologią i wierzeniami… i to wszystko w jednym miejscu? Tak, a gra, w której się to znajdzie, czyli Paradise Lost, ma premierę już dzisiaj.

24 marca 2021
Na skróty
  • Polska gra Paradise Lost zadebiutowała właśnie na różnych platformach.
  • Wcielimy się w niej w Szymona, który eksploruje bunkier z czasów wojny.
  • Przy okazji spróbujemy odkryć przeróżne sekrety, w tym takie, które ważne są dla bohatera.

Stworzony przez PolyAmorous, a wydany przez All in! Games Paradise Lost to polska gra przeznaczona dla jednego gracza, w której eksplorujemy wybudowany przez Nazistów bunkier i staramy się dokładnie poznać to miejsce. A przede wszystkim podejmujemy próbę dotarcia do tego, co naprawdę się w nim wydarzyło. Bo fabularny punkt wyjściowy całej gry jest całkiem ciekawy.

W Paradise Lost przeniesiemy się do alternatywnego świata, w którym II wojna światowa trwała 20 lat dłużej i zakończyła się spuszczeniem bomb atomowych na większość terytorium Europy. To wydarzenie oczywiście doprowadziło do olbrzymich zniszczeń i podniesienia poziomu radioaktywności, a ocaleni ludzie zmuszeni zostali do walki o przeżycie w niesprzyjających warunkach.

Wędrówka po bunkrach

Właśnie do takiego postapokaliptycznego świata trafiamy jako gracze kierujący losami dwunastoletniego Szymona. Wychowany w zrujnowanym miejscu chłopak po śmierci swojej matki udaje się do opuszczonego, pochodzącego z czasów wojny nazistowskiego bunkra znajdującego się na terenie Polski. Ten sam w sobie jest dość nietypowy. Bo jak inaczej określić miejsce, w którym zaawansowana retro-futurystyczna technologia miesza się ze światem słowiańskich mitów i wierzeń?

Oprócz zgłębiania sekretów bunkra i próby poznania losu polskich rebeliantów Szymon próbuje też odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Na przykład kim jest tajemniczy mężczyzna na zdjęciu podarowanym mu przez matkę i czy odnalezienie go jest możliwe. A w tym wszystkim pojawia się jeszcze Ewa, dziewczyna, która kontaktuje się z Szymonem i być może będzie w stanie pomóc mu w rozwiązaniu niektórych zagadek.

W Paradise Lost zagramy na PC (Steam oraz GOG), Xboxie One oraz PlayStation 4. Cena gry nie jest specjalnie wysoka (maksymalnie 53,99 zł na PC i 69,99 zł na Xboxie), a do tego z okazji premiery możemy liczyć na specjalne zniżki.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!