Pamiętacie szkolne GTA? Bully 2 może być bliżej, niż sądzimy

15 grudnia 2021,
15:37
Jacek Kowal

Jest szansa, że Rockstar umożliwi nam powrót do swojej starej szkoły. Wyciekły plotki na temat kontynuacji gry Bully z 2006 roku.

Nauczyciel krzyczy na ucznia, grafika do gry Bully
Na skróty
  • Kontynuacja gry Bully jest prawdopodobna.
  • Źródłem informacji jest Tom Henderson.

Amerykański internat. Prawdziwy inny świat, pełen gangów w postaci grup społecznych, które nieustannie ze sobą konkurują. Bogate dzieciaki, nerdy, mniej inteligentne osobniki zajmujące się sportami i okazjonalnym gnębieniem słabszych rówieśników, nauczyciele niczym policja, która pyta w drugiej kolejności. To wszystko i wiele więcej było w pierwszej części gry Rockstara. Bully, bo o nim mowa, powstał w 2006 roku i mimo powyższego opisu jednym z większych cierni w oku (moim zdaniem) jest jego kategoria wiekowa PEGI 16. Dlaczego?
Ponieważ nie dało się w nim zabijać, a jedynie ogłuszać, krew się nie lała, nie było broni palnej (jedynie proca), romanse ograniczały się zaś do buziaków. Ach, te szkolne lata niewinności.

Rozmowa dwóch uczniów z gry Bully
Mówię Ci ziomek. Oni coś knują z drugą częścią.

Bully 2 – być może niedługo zapowiedź

Ostatnio Rockstar dość ucichł, poza niewartą wspominania odświeżoną trylogią GTA i aktualizacjami do aktualnych gier i usług. Dlatego właśnie plotki pojawiające się w sieci wywołują niemałe zamieszanie. I nic dziwnego, bo rozprowadza je uznany insider Tom Henderson.

Na swoim Twitterze Tom Henderson zamieścił kilka wpisów na temat rzekomo zamkniętego pokazu dla wybranych osób, podczas którego pojawiła się prezentacja rozgrywki drugiej części gry Bully. Henderson zaznacza, że sam nie był na pokazie, ale ufa swoim źródłom wystarczająco, by puścić te informacje w świat.

Henderson ma jedno „ale”

Tom Henderson zaznacza, że Bully 2 miało zostać zapowiedziane na The Game Awards 2021, ale najwidoczniej Rockstar Games zmieniło plany. Należy przy tym pamiętać, że podanych informacji jest dość mało (co przyznaje zresztą sam zainteresowany). Pewne jest, że jeśli Henderson zdobędzie więcej szczegółów na temat Bully 2, to natychmiast się nimi podzieli.

Tom Henderson przewidział już niejedną premierę gry i raczej można mu ufać w kwestii najnowszych przecieków. W związku z tym prace nad kontynuacją Bully’ego  rzeczywiście mogą trwać od jakiegoś czasu. Dlatego jestem pełen nadziei, że już niedługo zobaczymy w sieci oficjalną zapowiedź nowego tytułu Rockstar Games.