Oxenfree 2: Lost Signals oficjalnie zapowiedziane

Jeśli należycie do fanów gry Oxenfree, to mamy dla was dobrą wiadomość. Tytuł już niedługo doczeka się sequela i wszystko wskazuje na to, że będzie on utrzymany w podobnym klimacie, co pierwsza część.

15 kwietnia 2021
Na skróty
  • Oficjalnie zapowiedziano sequel Oxenfree.
  • W Oxenfree 2: Lost Signals pokierujemy losami nowej bohaterki, Riley.
  • Akcja rozgrywać się będzie pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części.

Wydane w 2016 roku Oxenfree opowiadało – mówiąc bardzo krótko – historię imprezy, która nie skończyła się zbyt dobrze. W produkcji Night School Studio kierowaliśmy poczynaniami Alex, nastolatki chcącej tylko spędzić miło czas w towarzystwie przyjaciół. Niestety bohaterowie gry przez przypadek nawiązali kontakt z nadnaturalnymi siłami, które nie tylko zepsuły im całą noc, ale, co więcej, zmusiły do rozwiązania licznych zagadek i zastanowienia się nad swoją przeszłością.

Oxenfree otrzymuje sequel

Gra okazała się być na tyle udana i popularna, że jej twórcy zdecydowali się na stworzenie kolejnej części, również przeznaczonej dla jednego gracza. Jej premiera przewidziana jest na obecny rok. Na razie wiadomo, że tytuł ma trafić na PC oraz Nintendo Switch. W sieci zadebiutował już także pierwszy zwiastun gry.

O czym opowie Oxenfree 2?

W grze wcielimy się w postać Riley, która powraca do swojej rodzinnej miejscowości, Cameny, aby zbadać tajemnicze sygnały radiowe. Choć w produkcji spotkamy zupełnie nowych bohaterów, a jej akcja będzie rozgrywać się 5 lat po wydarzeniach z pierwszego Oxenfree, zwiastun wskazuje na to, że obie części mogą być powiązane bardziej, niż na pierwszy rzut oka się wydaje.

Zaprezentowane fragmenty Lost Signals nie tylko podkreślają, że używanie radia i wyszukiwanie odpowiedniej częstotliwości znowu stanie się ważnym elementem rozgrywki, ale też wyraźnie wykorzystują rzeczy, które pojawiły się już w poprzedniej części. Mowa tutaj oczywiście o portalach otwieranych za pomocą radia oraz istotnego dla fabuły pytania „Is leave possible?”. Nie wspominając o tym, że znowu kierujemy postacią, która wraca w znajome sobie miejsce. Być może kolejne materiały promocyjne, bliżej premiery, zdradzą nam więcej szczegółów na temat powiązań między obiema częściami.

Również pod kątem oprawy graficznej Oxenfree 2: Lost Signals przypomina swojego poprzednika, a pokazane krótko w zwiastunie lokacje wydają się być znajome. Widać też, że ekipa z Night School Studio znowu postawiła na niepokojący nastrój pełny sekretów.

Jedna z lokacji w Oxenfree 2: Lost Signals
Jedna z lokacji z Oxenfree 2. Źródło: NightSchoolStudio

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!