fbpx

OnePlus Pad już w przyszłym roku? Data premiery i możliwa specyfikacja tabletu

W ubiegłe wakacje OnePlus ogłosił, że rozpoczyna prace nad nowym urządzeniem mobilnym. Będzie to tablet, a jego premiera planowana jest na przyszły rok.

Na skróty
  • Nowy tablet marki OnePlus ma według pogłosek być wydajnościowo zbliżony do OnePlusa 9 Pro.
  • Jego premiera jest planowana po premierze serii OnePlus 10 w 2022 roku.

OnePlus to firma słynąca głównie z produkcji smartfonów. Ich flagowe modele pokroju OnePlus 9 lub 8 plasują się dość wysoko w rankingach wydajności telefonów komórkowych. Nic dziwnego, że firma chce dalej podbijać kolejne rynki. W czerwcu 2021 roku OnePlus zadecydował o rozpoczęciu projektowania i produkcji nowego tabletu.

Tablet z logiem OnePlus leżący na biurku
Źródło: XDA-developers

OnePlus Pad miał zaspokoić popyt na tablety wywołany ogólnoświatową pandemią. Przekazano wtedy bardzo małą ilość informacji na jego temat. Zaznaczono między innymi, że będzie to urządzenie lepsze od wszystkich innych w swojej klasie.

OnePlus Pad – przeciek specyfikacji

Niestety nie znamy oficjalnej specyfikacji technicznej tabletu, ale według niepotwierdzonych pogłosek zobaczymy w nim 256 GB pamięci wbudowanej oraz 8 GB pamięci RAM. Za wydajnością tego tabletu ma stanąć procesor Qualcomm Snapdragon 888 wraz z układem graficznym Adreno 660. Wyniki ich pracy będziemy mogli zobaczyć na wyświetlaczu o rozdzielczości 4K oraz odświeżaniu 120 Hz.

Dłonie trzymające tablet z logiem OnePlusa
Źródło: XDA-developers

Te podzespoły wyglądają jak niemal wyciągnięte z innego urządzenia firmy OnePlus. Chodzi konkretnie o model OnePlus 9 5G w wersji Pro. Taki zabieg ze strony producenta nie byłby żadną nowością w świecie mobilnych urządzeń, jednak społeczność wyczekująca premiery nowego tabletu nie chce wierzyć w rzekomy przeciek o specyfikacji technicznej OnePlus Pad.

Kiedy premiera OnePlus Pad?

Na podstawie raportu przygotowanego przez stronę 91mobiles można wysnuć wniosek, że ów tablet zadebiutuje na początku w Indiach oraz Chinach, dopiero potem nastąpi ekspansja na dalsze rynki. Eksperci od analizy rynku smartfonów wskazują, że firma nie powinna wypuszczać nowych, niesprawdzonych i rewolucyjnych urządzeń na chwilę przed premierą nowej serii produkowanych przez OnePlusa telefonów. Chodzi o serię smartfonów OnePlus 10 i zakładając, że firma posłucha rad ekspertów, to nowy tablet ujrzymy dopiero w połowie przyszłego roku.

Ciemne zdjęcie z obrysem tabletu od OnePlusa
Źródło: Wccftech.com