Oaken – Early Access do gry trafił na Steama

4 maja 2022,
16:32
Kaja Piaścik

Oaken, taktyczny roguelike od Laki Studios, jest już dostępny w Early Accessie. Mistyczny świat Wielkiego Dębu czeka na ratunek!

Pięć grywalnych jednostek z Oaken - Bohater i czwórka Strażników
Na skróty
  • Odbyła się premiera Oaken, turowej gry bitewnej od Laki Studios.
  • Early Access do tytułu jest już otwarty na Steamie.

Oaken to stworzona przez Laki Studios i wydana przez Goblinz Publishing turowa gra bitewna z elementami budowania talii kart, która rozgrywa się w fantastycznym świecie Wielkiego Dębu. Aby uratować zamieszkujące krainę duchy, gracze zmierzą się z przeciwnikami na losowo generowanej mapie, a na złożonych z sześciokątów polach bitwy liczyć się będą nie tylko pozycje postaci, ale także kierunek, w którym są one zwrócone. Rozgrywkę urozmaicą specjalne obszary oraz wydarzenia, jak na przykład trująca mgła ograniczająca ilość rund. Zwycięstwo każdorazowo będzie wymagało naprawdę dobrej strategii, a także ostrożności w dysponowaniu jednostkami.

Oaken pojawił się na Steamie 3 maja, a otwarciu Early Accessu do gry towarzyszył premierowy trailer.

Oaken – gra w Early Accessie już w sprzedaży

Aktualnie Early Access do Oaken oferuje trzy akty rozgrywki, jednego Bohatera oraz czterech Strażników. Produkcja jest dostępna na Steamie, gdzie znajdziemy również darmowe demo do przetestowania gry. Aby dodatkowo wspomóc twórców, można też zaopatrzyć się w Supporter Edition, czyli cyfrowy artbook oraz ścieżkę dźwiękową. Docelowo tytuł ma pojawić się w wersjach na PC oraz Nintendo Switch.