Nowy zwiastun One Piece prezentuje szczegóły rozgrywki

21 grudnia 2022,
18:12
Jacek Kowal

Bandai Namco postanowiło zaprezentować nowy gameplay z nadchodzącej gry One Piece Odyssey. Jak się okazuje, piractwo to nie tylko skarby i szanty, ale też emocjonujące pojedynki, gospodarowanie ekwipunkiem i zmyślne wykorzystywanie członków załogi.

Luffy stojący na pierwszym planie za nim Lim, a w tle Robin, Usopp i Merry

Na początku listopada otrzymaliśmy zwiastun One Piece Odyssey, w którym mogliśmy zapoznać się z miastem Water Seven. Dodatkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że gra One Piece Odyssey otrzyma darmowe demo na kilka dni przed oficjalną premierą. Teraz pora na kolejny gameplay z najnowszych przygód Słomianych Kapeluszy. Tym razem nagranie skupia się na rozgrywce.

W niecałe 12 minut twórcy omawiają mechanikę walki, craftingu, wyposażenia, eksploracji i nie tylko. Widzimy, że w trakcie przygody nie zabraknie walki, odkrywania, a także zadań pobocznych.

Podczas rozgrywki cofamy się do wspomnień naszej załogi, co pozwoli im przypomnieć sobie przydatne zdolności, które w tajemniczy sposób utracili. Jest to o tyle istotne, że umiejętności te mają nam umożliwiać postępy w eksploracji, a także dawać przewagę podczas walki.

Szczegóły rozgrywki w One Piece Odyssey

Każdy członek naszej załogi ma swoje mocniejsze i słabsze strony, które możemy wykorzystywać w walce i poza nią. Dla przykładu Zoro ma przecinać kraty blokujące przejścia, a Franky zbudować most, przez który bezpiecznie przejdziemy nad przeszkodą. Dzięki systemowi craftingu możemy wytwarzać nie tylko takie przedmioty jak Usopp’s Trick Balls, które przydają się podczas walki, ale też gotować jako Sanji, którego pyszne dania dodają sił podczas potyczki. Oczywiście każdego Kapelusza można wyposażyć w wiele przedmiotów, które możemy dowolnie modyfikować.

Grafika przedstawiająca panoramę bohaterów z gry One Piece Odyssey
Źródło: ILCA, Bandai Namco

One Piece Odyssey ukaże się 13 stycznia i trafi na PlayStation 4 i 5, Xbox Series, a także na Steam. Wspomniane wcześniej demo otrzymamy 10 stycznia, a progres możemy przenieść do pełnej wersji gry.