Nowy tryb fabularny w Lost Judgment będzie dostępny od 28 marca

Lost Judgment to najnowsze dziecko Ryu Ga Gotoku, które odniosło w zeszłym roku ogromny sukces komercyjny. W odpowiedzi na to studio przygotowało nowe rozszerzenie fabularne – The Kaito Files.

12 marca 2022
Na skróty
  • Nowy tryb fabularny Lost Judgment: The Kaito Files dostępny będzie od 28 marca.
  • Posiadacze Lost Judgment Ultimate Edition i Season Pass otrzymają grę za darmo.
  • Dodatek będzie dostępny osobno w cenie 29,99 $.
  • The Kaito Files trafi na PlayStation 4 i 5, Xboxa One i Series X|S.

Mamy dobre wieści dla wszystkich tych, którzy byli zaniepokojeni odejściem z zespołu poprzedniego dyrektora studia Ryu Ga Gotoku, Toshihiro Nagoshiego. Studio nie zwalnia tempa, a w przygotowaniu ma wiele różnych projektów – jeden z nich właśnie ujrzał światło dzienne!

Kilka słów o rozgrywce w The Kaito Files

Tym razem gracze wcielą się w rolę Masaharu Kaito, jednego z głównych bohaterów serii Judgment. Znany ze swojego brutalnego, zwierzęcego stylu walki Kaito będzie musiał użyć wszystkich swoich zmysłów, by rozwiązać tajemnicę zaginionej dziewczyny i przy okazji spuścić bęcki w charakterystycznym dla siebie stylu każdemu, kto mu stanie na drodze. Fabuła The Kaito Files będzie miała cztery rozdziały, a do dyspozycji dostaniemy jeszcze dwie nowe, zaprojektowane specjalnie dla Kaito sztuki walki, które dodatkowo ubarwią rozgrywkę.

The Kaito Files będzie dostępny na PlayStation Network, Xbox Series X|S i One od 28 marca tego roku. Gracze posiadający grę w zestawie Ultimate Edition lub Season Pass będą mogli pobrać go za darmo. Pozostali zakupią go osobno w cenie 29,99 $.

Takuya Kimura jako Takayuki Yagami.
Źródło: SEGA

Kiedy Judgment pojawi się na komputerach PC?

Gracze czekający z utęsknieniem na przeniesienie Judgment na PC muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. Choć zainteresowanie serią wzrosło jeszcze bardziej po niedawnym sukcesie Lost Judgment, SEGA wciąż nie podjęła jednoznacznej decyzji w tej sprawie. Ma to związek z wyjątkowo niekorzystną dla firmy umową, według której gry, w jakich występuje aktor Takuya Kimura (odtwórca głównej roli), nie mogą zostać przeniesione na platformę PC. Udostępniająca aktora agencja ma wątpliwości co do konsekwencji decyzji dla wizerunku Kimury – chodzi o bardzo popularne w społeczności fanów Yakuzy mody, które rzekomo miałyby zaszkodzić wizerunkowi aktora po udostępnieniu serii Judgment na platformie PC.

Obecnie przyszłość serii nie jest pewna – pojawiły się nawet plotki o rezygnacji SEGI z tytułu ze względu na brak możliwości negocjacji korzystnych warunków umowy. Cóż, pozostaje jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Danuta Repelowicz

UWaga! Gorące informacje!