fbpx

Nowy iPhone 15 Pro zaoferuje granie w jakości konsolowej. Na smartfona trafi m.in. AC Mirage, Resident Evil i Death Stranding

13 września 2023,
10:15
Kaja Piaścik
Front i tył iPhone'a 15 Pro od Apple

Apple przedstawił właśnie swoją najnowszą linię smartfonów, do której należą iPhone 15, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max. Jak zapowiada firma, obie wersje Pro mają odmienić spojrzenie na gaming na smartfonach i stanowić istotne plarformy także dla głośnych tytułów AAA.

Konsolowe gry na smartfonie

Modele Pro z piętnastej generacji iPhone’a będą na tyle zaawansowane, że da się uruchomić na nich konsolowe wersje świeżych i nadchodzących gier. Jeszcze pod koniec tego roku na debiutujące smartfony od Apple trafią takie produkcje jak Death Stranding, Resident Evil 4 i Resident Evil Village. W pierwszej połowie 2024 roku użytkownicy iPhone’ów 15 Pro zagrają też w Assassin’s Creed Mirage.

iPhone 15 Pro przenosi realistyczną rozgrywkę do dłoni użytkowników dzięki tytułom konsolowym, których nigdy wcześniej nie widziano na smartfonie, takim jak Resident Evil Village, Resident Evil 4, Death Stranding i Assassin’s Creed Mirage.

Najbardziej zaawansowane modele iPhone’a uwzględniają oczywiście potężne podzespoły i funkcje, w tym świetne aparaty, ale graczy zainteresuje chociażby fakt, że telefony będą wspierały ray tracing.

iPhone 15 Pro and Pro Max od Apple trafią na rynek 22 września, a preordery startują 15 września. Model Pro zainteresowani kupią za równowartość 999 dolarów, a cena Pro Max zaczyna się od 1199 dolarów.

Na sprawdzenie, jak w praktyce z grami AAA poradzą sobie nowe iPhone’y 15 Pro trzeba będzie oczywiście poczekać nieco dłużej, ale świeża generacja słynnych smartfonów może stanowić konkurencję dla przenośnych konsoli nawet w kwestii grania w duże tytuły.