Nowe przewiewne obudowy od DeepCoola. CG540 i CG560 z hartowanym szkłem i RGB

16 września 2021,
16:16
Franciszek Ciechowski

Pojemne, przewiewne i wygodne w użyciu – takie mają być nowe obudowy CG540 i CG560 z logo DeepCoola. W standardzie oferują po cztery wentylatory (w tym trzy LED), pakiet magnetycznych filtrów przeciwkurzowych, beznarzędziowy dostęp do wnętrza i miejsce na wydajne podzespoły.

Obudowa DeepCool CG560 - panel przedni

DeepCool CG540 i CG560 to obudowy typu midi tower, które mają być przewiewne, przestronne i efektowne. W obu przypadkach projektanci zadbali o łatwy pobór powietrza przez front obudowy. W modelu CG540 jest on wykonany z hartowanego szkła, podczas gdy CG560 ma perforowany panel z tworzywa. Za każdym z nich kryje się magnetyczny filtr przeciwkurzowy oraz zestaw trzech 120-milimetrowych wentylatorów z iluminacją LED.

Całość powinna więc prezentować się efektownie, a jednocześnie zapewniać stały dopływ chłodu do wnętrza. Ciepłe powietrze usuwa poza obudowę czwarte śmigło. Jest ono zamontowane z tyłu i ma średnicę 140 mm. Entuzjaści mogą dodać kolejne dwa wentylatory lub przerzucić się na chłodzenie cieczą. W środku jest miejsce na trzy chłodnice. Przednia może mieć maksymalnie 360 mm długości, górna – 280 mm, tylna zaś do 140 mm.

DeepCool CG540 i CG560, czyli nowe obudowy dla kultystów #PCMR

Tradycjonaliści mogą postawić na standardowy cooler procesora o wysokości do 175 mm. W przypadku kart graficznych w grę wchodzą modele o długości do 380 mm. Obudowy DeepCool CG540 i CG560 mają po siedem niezależnych slotów na karty PCIe i cztery zatoki na dyski: dwie 2,5” i dwie 3,5”. W środku, oprócz typowych płyt ATX, użytkownicy mogą zamontować bardziej rozbudowane, doposażone modele w formacie E-ATX.

Tył obudowy CG540
Źródło: DeepCool

Ekspozycję wnętrza i dostęp do podzespołów zapewnia szklane okno, które można zdjąć bez użycia narzędzi. Całości dopełnia zlokalizowany na górnej ściance panel I/O. Oferuje on dwa porty USB 3.0, gniazdo audio typu combo oraz przycisk do sterowania podświetleniem LED wstępnie zamontowanych wentylatorów. Wykonane ze stali SPCC, szkła i tworzywa ABS konstrukcje ważą co najmniej siedem kilogramów. 

Obudowa w częściach
Źródło: DeepCool

Obudowy DeepCool CG540 i CG560 trafią na rynek w przyszłym miesiącu. Oba modele będą oferowane w identycznej cenie, która wyniesie około 360 złotych.

Źródło: informacja prasowa