Ballada ptaków i węży – prequel Igrzysk śmierci na pierwszym teaserze

6 czerwca 2022,
21:57
Dorota Żak

Fani Igrzysk śmierci mają w ostatnim czasie powody do świętowania. Nie dość, że po dekadzie od zakończenia oryginalnej trylogii powieści otrzymali od Suzanne Collins niespodziankę w postaci prequela nazwanego Balladą ptaków i węży, to już w przyszłym roku będą mogli poznać przedstawioną w nim historię w wersji filmowej.

Ptak z teaseru filmu Ballada ptaków i węży
Na skróty
  • Planowany film Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży doczekał się pierwszego teasera.
  • Produkcja opowie o młodości Coriolanusa Snowa.
  • Premiera filmu została zaplanowana na 17 listopada 2023 roku.

W 2020 znana z trylogii Igrzysk śmierci Suzanne Collins powróciła do wykreowanego przez siebie świata Panem. Popularne powieści z gatunku young adult doczekały się prequela o tytule Ballada ptaków i węży, w którym poznaliśmy losy młodego Coriolanusa Snowa, późniejszego prezydenta dystopijnego kraju, gdzie główną rozrywką elit jest obserwowanie nastolatków próbujących za wszelką cenę przeżyć na niegościnnej arenie. Jako że od początku swojego istnienia seria Collins cieszy się dużą popularnością, a wydana po latach kolejna historia z uniwersum stała się niemałą gratką dla fanów, nie trzeba było długo czekać na plany filmowej adaptacji Ballady...

Choć na pełnoprawny zwiastun pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, już dziś można obejrzeć w sieci pierwszy teaser filmu Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży. Co w nim znajdziemy? Właściwie niewiele – krótka zajawka pokazuje jedynie wizualizację tytułowych zwierząt, napisy pobudzające naszą ciekawość oraz, co najważniejsze datę premiery.

Ballada ptaków i węży – kiedy odbędzie się premiera prequela Igrzysk śmierci?

Jak wynika z teasera, film ma zadebiutować w kinach 17 listopada 2023 roku. Reżyserem projektu został Francis Lawrence, który ma już na swoim koncie ekranizację drugiej i trzeciej części powieści Collins. Obsadzono także główne role. W Coriolanusa Snowa wcieli się Tom Blyth kojarzony z serialu Billy the Kid, a w Lucy Gray Baird Rachel Zegler występująca wcześniej w nowej wersji West Side Story. Nad filmem pracuje wytwórnia Lionsgate, podobnie jak w przypadku poprzednich części ze świata Igrzysk śmierci.