fbpx

Nowe gry z uniwersum Gwiezdnych wojen? EA potwierdza prace nad aż trzema tytułami

Dawno, dawno temu, w nie tak odległej galaktyce zaplanowano powstanie nowych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Powstało już wiele gier spod znaku Gwiezdnych wojen, ale bądźmy szczerzy – dla wielu z nas „im więcej, tym lepiej”. Na szczęście Electronic Arts potwierdza, że studio Respawn Entertainment pracuje nie nad jedną ani nawet dwiema, ale aż nad trzema nowymi produkcjami. Wśród nich wyczekiwana kontynuacja Star Wars Jedi: Fallen Order.

logo Star Wars
Źródło: starwars.com

Fani Gwiezdnych wojen będą zadowoleni. Nadchodzi Star Wars Jedi: Fallen Order 2

Jak już wspomniałem, jedną z nadchodzących nowości będzie Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Poza tym będziemy mogli też zobaczyć nowego FPS-a, za który odpowiadać ma zespół pod kierownictwem Petera Hirschmanna. To nazwisko dość znane w branży gier, bo Hirschmann pracował nad takimi tytułami, jak Battlefront i pierwszy Medal of Honor, więc trudno odmówić mu kompetencji w tym zakresie gatunkowym.

Praca z Lucasfilm Games nad nowym FPS-em w uniwersum Star Wars jest dla mnie spełnieniem marzeń, ponieważ jest to historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć.

Peter Hirschmann

Gra strateticzna w realiach Gwiezdnych wojen? Wszystko na to wskazuje

Trzecią pozycją będzie gra strategiczna, której tytuł na razie jest nieznany. Pracuje nad nim głównie niedawno otwarte studio Bit Reactor oraz Respawn. Warto wspomnieć, że w ekipie deweloperów znajdują się doświadczeni projektanci odpowiedzialni między za serię Civilization.

Póki co nie znamy więcej szczegółów, ale bez wątpienia będziemy na bieżąco informować was o wszelkich nowinach dotyczących tego tematu. Tymczasem… Niech Moc będzie z wami!