fbpx

Nowa saga Wiedźmina doczekała się swojego reżysera

CD Projekt Red ostatnimi czasy rozpieszcza nas informacjami z świata Wiedźmina. Niedawno ogłoszone zostały trzy produkcje, później dowiedzieliśmy się o pracy nad nową wersją Wiedźmina 1, a teraz przedstawiony został nam reżyser nowej sagi.

Na skróty
  • Poznaliśmy reżysera nowej wiedźmińskiej sagi.
  • Zostanie nim Sebastian Kalemba, wieloletni pracownik CD Projektu.
  • Pełnił on funkcję animatora w Wiedźminie 3: Dziki Gon, czy też Cyberpunku 2077

Zdradzone zostało nam kto będzie odpowiedzialny za reżyserię nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie to doświadczony pracownik CD Projekt Red, który pełnił funkcję głównego animatora Wiedzmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077. Pierwszą grą jaką przyjdzie mu reżyserować będzie tytuł skryty pod nazwą Wiedźmin Polaris, a remake pierwszej części stoi drugi w kolejce.

Wyreżyseruję nową wiedźmińską sagę. Od kiedy dołączyłem do CD Projektu Red, wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a podnoszenie poprzeczki, opowiadanie emocjonalnych historii i tworzenie światów jest tym, po co tu jesteśmy. Jestem dumny z bycia częścią grupy CDPR i pracy z tak utalentowanym, pełnym pasji zespołem.

Sebastian Kalemba

Sebastian Kalemba reżyserem wiedźmińskiej sagi

Można uznać to za znakomitą wiadomość. Kalemba jest z CD Projektem od 2014 roku, pracował nad takimi tytułami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 jako główny animator. Następnie został tytułowany głównym animatorem wszystkich produkcji CD Projektu. A w zeszłym roku doznał zaszczytu pełnienia funkcji dyrektora kreatywnego studia, najwyraźniej to nie koniec wyzwań dla dyrektora.

Na temat nowej sagi Wiedźmina nie wiemy zbyt dużo, została udostępniona nam grafika z medalionem skrytym w śniegu. Nie wiadomo czy historia będzie opierać się na losach znanych i lubianych postaci, czy też przyjdzie nam wcielić się w inną postać z wiedźmińskiej sagi. Ale wiemy na pewno że doczekamy się trzech gier z uniwersum Wiedźmina, w tym remake Wiedźmina 1.