fbpx

Nowa, otwarta obudowa Cooler Master MasterFrame 700 już w ofercie

17 marca 2021,
00:52
Franciszek Ciechowski

Cooler Master MasterFrame 700 to konwertowalna obudowa dla entuzjastów. „Uskrzydlona” konstrukcja Open-Air ma zapewniać niezrównaną kompatybilność z ogromnymi komponentami i customowymi zestawami do chłodzenia cieczą. W razie potrzeby można ją też przekształcić w stół do testów i podkręcania PC.

Otwarta obudowa Cooler Master MasterFrame 700
Na skróty
  • Nowy produkt Cooler Mastera jest skierowany przede wszystkim do entuzjastów overclockingu oraz mocnej personalizacji PC.
  • Obudowa MasterFrame 700 dzięki swojej konstrukcji oferuje ogrom przestrzeni do wykorzystania, również podczas instalowania pokaźnych chłodnic do chłodzenia cieczą.
  • Cena tego modelu ma wynosić ok. 900 zł.

Cooler Master MasterFrame 700 to otwarta obudowa typu full tower. Ustawiona w pozycji pionowej eksponuje zainstalowane podzespoły poprzez panoramiczne okno z hartowanego szkła. Konstrukcja Open-Air ma zapewniać nieskrępowany dopływ świeżego powietrza. Dwa skrzydła o pełnym zakresie ruchu mają z kolei ułatwiać montaż komponentów i pozwalają na przekształcenie obudowy w stół do testów i podkręcania.

Położona poziomo obudowa daje nieograniczony dostęp do wszystkich elementów systemu. Tym samym pozwala na eksperymentowanie z dodatkami i osprzętem o ponadstandardowych wymiarach, szybką wymianę komponentów czy np. uzupełnianie czynnika chłodzącego. Producent obiecuje niezrównaną wręcz kompatybilność z customowymi zestawami chłodzenia cieczą i opcją montażu do trzech chłodnic.

Obudowa Cooler Master MasterFrame, czyli propozycja dla fanów moddingu i OC

W układzie Open-Air jest miejsce na rezerwuar z pompą oraz dwa radiatory o długości 360 mm. W trybie test bench znajdzie się też przestrzeń na trzeci o długości do 420 mm. Producent przewidział również miejsce na siedem dysków 2,5” lub cztery 3,5-calowe. Ich montaż odbywa się w sposób całkowicie beznarzędziowy. Nie zabraknie także przestrzeni na dwa zasilacze ATX o długości do 210 mm, karty graficzne mierzące do 450 mm, a na liście wspieranych formatów płyt głównych znajdują się wszystkie standardy aż do SSI-EEB włącznie.

Obudowa Cooler Master MasterFrame 700 na biurku

Obudowa Cooler Master MasterFrame 700 składa się z trzech części. Każdą z nich można łatwo zdemontować. Tym samym komputerowi modderzy, którzy zechcą ją spersonalizować, np. malując lub naklejając unikalny wzór, mają ułatwione zadanie. Osoby chcące się chwalić swoim PC mogą też… zawiesić go na ścianie. Konstrukcja jest kompatybilna z uchwytami VESA 100 x 100 mm. Waga całości nie powinna wówczas przekraczać 14 kg.

Wisząca obudowa komputerowa Cooler Master

Obudowa Cooler Master MasterFrame 700 trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Jej cena będzie oscylować w okolicach 900 zł.

Źródło: informacja prasowa