fbpx

Nowa aplikacja od Electronic Arts dla systemu Windows

Electronic Arts wprowadza nową aplikację na komputery z systemem Windows. EA app zastąpi Origina.

Na skróty
  • EA app wyszła z fazy otwartej bety, dlatego już wkrótce zastąpi Origina.
  • Gracze dostaną zaproszenie do dołączenia.
  • Na razie aplikacja będzie dostępna tylko na PC z systemem Windows.

Od dziesięciu lat użytkownicy platformy EA mogli korzystać z aplikacji Origin. Miała ona jednak swoje ograniczenia, dlatego studio wychodzi naprzeciw oczekiwaniom graczy. Wprowadza nową aplikację, EA app, zoptymalizowaną pod kątem sprzętów elektronicznych nowych generacji.

Źródło: Electronic Arts

Czego możemy spodziewać się po EA app?

EA app wyszła z fazy otwartej bety, dlatego już wkrótce zastąpi Origina jako główna aplikacja platformy. Według zapewnień studia jest to jak dotąd najszybszy i najlżejszy klient dla PC. Korzystając z nowej aplikacji EA app możemy się spodziewać:

  • automatycznego pobierania gier i aktualizacji w tle;
  • rozbudowanej listy znajomych, łączącej konto EA z innymi platformami i usługami, takimi jak Steam, Xbox czy PlayStation;
  • spersonalizowanego ID i możliwości zobaczenia, w co aktualnie grają znajomi.


Wkrótce gracze zostaną poproszeni o przeniesienie się na nową platformę. Po otrzymaniu zaproszenia, cała zawartość i gry, w tym te wcześniej zainstalowane, będą od razu dostępne na EA app. Zapisy lokalne i w chmurze zostaną również przeniesione tak jak lista znajomych. EA app jest już dostępna na urządzeniach z systemem Windows. Na komputerach Mac nadal Origin pozostanie główną aplikacją do korzystania z produktów EA.