fbpx

Nintendo Switch 2 nie będzie zupełnie nową platformą według twórców

8 maja 2024,
11:30
Arek Grabowski
Nintendo Switch

Już od tamtego roku pojawiają się nowe informacje związane z Nintendo Switch 2. Wciąż jednak brakuje oficjalnego potwierdzenia czy szczegółów sprzętu. Niedawno dowiedzieliśmy się nieco więcej o Joy-Conach nadchodzącej konsoli oraz kompatybilności wstecznej i rozdzielczości. Są to jednak wciąż nieoficjalne informacje. Tym razem sam prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, ujawnił szczegóły sprzętu. Według niego Switch 2 będzie dość podobny do pierwszej konsoli – nie jest to zupełnie nowy typ systemu.

Prezes Nintendo ujawnił te informacje podczas corocznego spotkania inwestorów. Najwyraźniej Switch 2 rzeczywiście nie będzie rewolucją, a jedynie ewolucją dotychczasowego rozwiązania.

Co już wiemy o Nintendo Switch 2?

Sprzęt będzie prawdopodobnie zbudowany z komponentów Samsunga. Otrzymamy najpewniej dość podobne kontrolery Joy-Con, które jednak łączą się w inny sposób. Sprzęt ma być wstecznie kompatybilny z obecnymi grami Nintendo Switch.

Konsola będzie oczywiście hybrydowa. Zapowiedziano wsparcie dla rozdzielczości 4K. Mimo wszystko żadne informacje nie są oficjalne. Nintendo wciąż nie ujawniło sprzętu.