Nintendo boi się wypuszczenia następcy świetnie odebranego Switcha

13 maja 2022,
11:40
Patryk Balcerak

Nintendo nauczone doświadczeniem z poprzednich konsol nie wie jak wypuścić nową, tak żeby nie stracić obecnej bazy graczy. Ogromny sukces Switcha sprawił, że wszystkie zasoby skierowane zostały właśnie na niego. Firma nie wyklucza jednak następcy.

Nintendo Switch OLED
Na skróty
  • Nintendo przez sukces Switcha może mieć problemy z wypuszczeniem jego następcy.
  • Największym kłopotem według firmy jest utrzymanie bieżącej bazy klientów.
  • Nauczona doświadczeniem z poprzednich konsol, nie chce ryzykować wpadki, jak miało to miejsce przy Wii U.

Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa powiedział, że przejście na nową platformę może być dla firmy dużym problemem. Wypuszczenie nowej konsoli i reset 100 milionów użytkowników mógłby być dla producenta tragiczny w skutkach, tak jak to miało miejsce przy wypuszczeniu Wii U.

Nintendo Switch OLED
Źródło : Nintendo

Nowa konsola a utrzymywanie przy życiu Switcha

Nintendo przy planach wypuszczenia nowej konsoli chce załagodzić ryzyko potencjalnej utraty użytkowników. Tworzenie dobrych relacji z obecnymi klientami poprzez konta, sprzedaż cyfrową czy możliwą kompatybilność wsteczną konsol z pewnością będzie mieć pozytywne skutki.

Shuntaro Furukawa zwraca również uwagę na to, że po wielkim sukcesie dla firmy jakim był Switch wszystkie zasoby zostały przekierowane na niego. Gry mogą być wydawane nawet 6 lat po premierze a Nintendo ma w planach kolejne. Zaznacza, że nauczeni doświadczeniem muszą się bardzo dobrze przygotować do przejścia na nową platformę.

Przy wypuszczeniu nowej konsoli firma ma skupić się na utrzymaniu obecnych klientów oraz pozyskiwaniu nowych. Na pytanie, kiedy pojawi się nowa konsola, niestety nie otrzymaliśmy jasnej odpowiedzi. Informację o nowej platformie dostaniemy, dopiero gdy Nintendo znajdzie sposób jak przebić lub chociaż zrównać się z sukcesem Switcha, nie tracąc obecnej bazy graczy.