fbpx

Need for Speed traci szefa studia i czterech współzałożycieli. Zakładają oni firmę Fuse

16 marca 2023,
14:57
Arek Grabowski
Samochód driftujący po drodze w Need for Speed 2015

Kilku najbardziej utalentowanych pracowników Criterion, czyli producenta gier z serii Burnout oraz Need for Speed, opuściło studio i tworzyło nową markę Fuse Games. Powodem tego była przede wszystkim zeszłoroczna nieudana premiera gry. Need for Speed: Unboud spotkał się z ciepłym odbiorem krytyków, ale nie pojawił się żaden entuzjazm ze strony wydawcy, czyli Electrinic Arts.

Jakie są plany Fuse Games po odejściu ze studia Criterion?

Siedziba Fuse Games znajduje się w Guildford, czyli rodzinnym mieście studia Criterion. Firma już teraz kompletuje cały personel do tworzenia gier wideo. Na ten moment wiadomo o 17 członkach zespołu, którzy są zatrudnieni.

Pierwszym projektem Fuse Games ma być gra AAA z „przebojowym widowiskiem i innowacjami dla graczy w zakresie rozgrywki społecznościowej, auto ekspresji i kreatywności”. Taki opis prezentuje komunikat prasowy od studia.

Need for Speed: Unbound, gra, przez którą powstało Fuse Games, była tak naprawdę bardzo dobrą produkcją według graczy. Niestety Electronic Arts zwraca uwagę wyłącznie na sprzedaż, co spowodowało odejście pracowników z Criterion Games.