Naughty Dog zbliża się do zakończenia prac nad kolejną dużą produkcją?

27 maja 2023,
15:49
Amira El Berrah

Studio Naughty Dog trzyma fanów swoich produkcji w napięciu, a plotki pojawiające się w sieci wzbudzają poruszenie graczy. Wszystko wskazuje na to, że zbliża się kolejna duża gra i najprawdopodobniej jest związana z serią The Last of Us.

Ellie idąca z bronią przez las

Nowe wskazówki sugerują, że kolejna duża gra od Naughty Dog jest w ostatniej fazie produkcji. Najprawdopodobniej chodzi o długo oczekiwany spin-off The Last of Us, który był rozwijany przez ponad pięć lat.

Czy fani faktycznie otrzymają nową odsłonę The Last of Us?

Pierwotnie The Last of Us 2 planowano wzbogacić o tryb wieloosobowy, ale plany te zostały porzucone w okolicach 2019 roku, gdy Naughty Dog ogłosiło, że ma on zostać wykorzystany do samodzielnego tytułu, który firma wyda w późniejszym terminie. Po upływie kolejnych trzech lat studio przekazało, że nadal pracuje nad spin-offem, ale niewiele informacji zostało ujawnionych na temat projektu. Fani oczekiwali, że gra zostanie zaprezentowana na tegorocznym PlayStation Showcase, jednak nic takiego nie miało miejsca.

Ellie chowająca się za drzewem
Naughty Dog

Nowe informacje rozbudziły jednak nadzieje, że Naughty Dog zbliża się do ukończenia produkcji. Sugeruje to chociażby aktywność ze strony firmy na rynku pracy. Studio należące do Sony udostępniło wiele ogłoszeń o poszukiwaniu testerów na okres tymczasowy. Możemy więc zakładać, że większość prac nad nowa grą została zakończona.

To odkrycie jest zgodne z wcześniejszym ogłoszeniem, że Naughty Dog przygotowuje zwiastun swojej nowej gry pod koniec marca. Z ofert wynika, że firma poszukuje również kandydatów posiadających ”praktyczną wiedzę” na temat zarówno PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Prawdopodobnie nadchodząca gra trafi na te właśnie dwie platformy, chociaż studio nie ujawniło nic oficjalnie.