fbpx

Naughty Dog świętuje dzień The Last of Us i dzieli się nagraniem z koncertu Troya Bakera

26 września 2023,
20:41
Dorota Żak
Ellie i Joel w The Last of Us

Tak jak wczoraj zapowiedziało Naughty Dog, dzisiaj odbył się dzień The Last of Us przypominający o 10. rocznicy serii. Jej twórcy nie zdradzili nowych informacji na temat kolejnych gier czy serialu – o czym zresztą uprzedzili przy ogłoszeniu streamu – ale skupili się na jej przeszłości i przygotowali przy tym kilka innych atrakcji. Nagranie z wydarzenia można obejrzeć już online, a na stronie studia pojawiło się dodatkowo jego podsumowanie.

Co pokazano w trakcie The Last of us Day 2023?

Najciekawszą częścią streamu jest z pewnością koncert Troya Bakera, czyli growego Joela. Odbył się on we wrześniu 2022 roku w Seattle, ale teraz Naughty Dog zdecydowało się podzielić nagraniem z występu, aby osoby, które nie miały wtedy okazji w nim uczestniczyć, mogły to nadrobić.

Pozostałe minuty transmisji to głównie ogłoszenia związane z merchandisingiem. Wiele powiedziano o gadżetach z serii. Poinformowano m.in. o kolaboracji The Last of Us z Pearl Jam, której wynikiem jest rocznicowa koszulka dostępna w sklepie zespołu. W PlayStation Gear Store znajdziemy z kolei nie tylko nową koszulkę, ale też bluzę, brelok, przypinkę, czapkę, replikę plecaka Ellie, plakat i zestaw z notesem, więc każdy może wybrać z tej listy coś dla siebie. Jeśli komuś dalej mało, warto udać się jeszcze na stronę Fangamer. Tam z kolei kupimy dwa wyjątkowe plakaty z Ellie.

Dzień The Last of Us stał się także okazją do przypomnienia o halloweenowym evencie, który odbędzie się w Universal Studios oraz do udostępnienia nowych tapet z gry. Naughty Dog zachęca dodatkowo do obejrzenia rocznicowych prac związanych z serią w Gallery Nucleus i przejrzenia kolekcji z trybu fotograficznego.

Na koniec studio podziękowało wszystkim za dekadę wspólnego uczestnictwa w świecie The Last of Us. Mimo mijających lat seria nie traci na popularności, a w przyszłości możemy liczyć na jeszcze więcej historii które pozostały do opowiedzenia.