Nasze magiczne Encanto – pierwszy zwiastun nowej animacji Disneya

8 lipca 2021,
17:44
Dorota Żak

W marcu tego roku widzowie mogli obejrzeć Rayę i ostatniego smoka, kolejną animację Disneya pełną magii i fantastycznych stworzeń. Do nas film ten dotarł nieco później i nadal znajdziemy go w kinach. Mówimy jednak o Disneyu, który tworzy swoje produkcje na skalę masową i zanim ochłoniemy po wrażeniach z jednej, już możemy przygotowywać się na następną. Przed wami zapowiedź Naszego magicznego Encanto.

Mirabel, bohaterka filmu Nasze magiczne Encanto
Na skróty
  • Disney podzielił się zwiastunem nowej animacji.
  • Nasze magiczne Encanto opowie o rodzinie obdarzonej wyjątkowymi zdolnościami.
  • Premiera filmu została przewidziana na listopad tego roku.

Do planowanej premiery filmu zostało kilka miesięcy – Nasze magiczne Encanto zadebiutuje jesienią tego roku. Konkretniej w listopadzie, mowa jest o 24 dniu tego miesiąca w Stanach Zjednoczonych i 26 w Polsce. W sieci pojawił się już zwiastun tytułu w polskiej wersji językowej, który możecie zobaczyć poniżej.

Dla porównania tutaj znajdziecie trailer z angielskim dubbingiem.

Zaczarowany dom w Encanto

Nasze magiczne Encanto opowie o mieszkającej w Kolumbii rodzinie Madrigal, w której każdy ma swój wyjątkowy, wręcz magiczny, talent. Każdy z wyjątkiem Mirabel, jednej z córek, pozornie zwyczajnej dziewczyny. Mimo to właśnie ona będzie musiała ochronić swoją rodzinę, kiedy pojawi się niebezpieczeństwo związane z magią. Przy tym krótkim opisie fabuły można chyba bezpiecznie założyć, że film będzie opowieścią o poszukiwaniu i poznawaniu siebie, co już nie raz i nie dwa pojawiało się w produkcjach Disneya. Pozostaje tylko czekać, jak wyjdzie to tym razem.

Kolejną tradycją Disneya jest tworzenie pełnometrażowych filmów animowanych pełnych piosenek, w którą wpisze się nadchodząca produkcja. Oprawą muzyczną Naszego magicznego Encanto zajmie się Lin-Manuel Miranda, pracujący wcześniej przy Vaianie: Skarbie oceanu. Z kolei reżyserami projektu zostali Byron Howard (Zaplątani, Zwierzogród) i Jared Bush, wspierani przez Charisę Castro Smith. W głównej roli w angielskiej wersji dubbingu usłyszymy Stephanie Beatriz (czyli Rosę Diaz z Brooklyn 9-9).