Największe premiery lutego na Steamie. Elden Ring i Lost Ark na szczycie listy

30 marca 2022,
19:27
Kaja Piaścik

W podsumowującym miesiąc wpisie Steam opublikował zestawienie najbardziej udanych premier lutego. Tytuły ze szczytu listy okazały się docenione przez graczy nie tylko w skali miesiąca, ale też są jednocześnie jednymi z najpopularniejszych gier na platformie.

Zmatowieniec i koń Torrent z gry Elden Ring w walce z przeciwnikiem
Na skróty
  • Pojawiło się podsumowanie największych lutowych premier na Steamie.
  • Na szczycie listy znajdują się Elden Ring i Lost Ark.
  • Uwzględnione zostały też remastery Final Fantasy VI oraz Life is Strange.

Oprócz dwudziestu gier comiesięczne podsumowanie Steama obejmuje pięć DLC, a także po tyle samo tytułów od nowych na platformie producentów oraz produkcji Free to Play. Najwyższe pozycje na nowej liście nie budzą zaskoczenia. Grami, które cieszyły się największym powodzeniem w lutym, okazały się Elden Ring oraz Lost Ark. Sukces bestsellerów zeszłego miesiąca sięga jednak jeszcze dalej. Jak podaje Steam, produkcje zajęły odpowiednio drugie oraz szóste miejsce w rankingu największej liczby graczy jednocześnie wszech czasów. Warto wspomnieć, że MMORPG Lost Ark króluje nie tylko w kontekście całej listy, ale również w kategorii darmowych tytułów.

Max i Chloe z gry Life is Strange Remastered
Źródło: Square Enix

Luty 2022 na Steamie – co jeszcze na liście największych premier?

Na uwagę zasłużyły też remastery starszych gier należących do popularnych serii. Uwielbianymi przez graczy tytułami lutego są Final Fantasy VI oraz Life is Strange. Po ponad 25 latach od premiery szósta odsłona Final Fantasy powraca z odnowioną historią i ścieżką dźwiękową, z kolei Life is Strange Remastered poszczycić się może głównie grafiką. Wersja obejmuje odświeżony styl wizualny i dopracowane animacje motion capture.

Wśród lutowych premier w kategorii debiutujących na platformie producentów znalazł się też polski akcent, czyli Model Builder krakowskiego studia Moonlit. Symulator modelarstwa pozwala na budowanie oraz malowanie różnorodnych miniatur i figurek, a także dostępnych w darmowym DLC trzech modeli sprzętu znanego z gry Frostpunk.