fbpx

Najbardziej specyficzna gra Future Games Show 2023 The Spirit of the Samurai, gwiazdą wieczoru!

10 czerwca 2023,
22:07
Amira El Berrah

Na zakończenie dzisiejszego Future Games Show Summer Showcase 2023 prowadzący programu zostawili perełkę programu. The Spirit of the Samurai, jeśli ta produkcja okaże się tak samo niezwykła jak jej zwiastun, to graczy czeka epicka przygoda.

Kitsune, niebieski duszek lasu i kotek

Na zakończenie, a raczej w formie ostatniego „dodatkowego” materiału podczas Future Games Show Summer Showcase 2023 dostaliśmy dość niecodzienny i niezwykle intrygujący zwiastun od Digital Mind Games. The Spirit of the Samurai, które dalej jest w trakcie przygotowania i przedstawiony materiał może jeszcze ulec zmianie, ale co to za materiał!

Tytuł jest inspirowany japońską mitologią i folklorem, a podczas rozgrywki wcielimy się w Takeshiego, japońskiego samuraja, którego celem jest ochrona swojej wioski przed atakiem Oni. Podczas gry będziemy eksplorować zrujnowane wioski, górskie jaskinie czy opuszczone cmentarze, ale oczywiście to nie wszystko.

The Spirit of the Samurai to dopiero rozrywka!

Na początek twórcy zaczynają spokojnie od Kitsune, który przedstawia nam historię trzech nadzwyczajnych duchów, a są nimi – japoński samuraj, niebieski duszek lasu i… kotek! Najpierw odkrywamy drogę samuraja, to mroczna ścieżka usłana wrogami i ich krwią na naszych rękach, i to też zatem widzimy na filmiku, ale czy jednym z wrogów jest olbrzymi pająk? Demon ze skrzydłami? Japoński wojownik przypominający demona Oni stoi naprzeciw średniowiecznego rycerza i rozpoczynają walkę (od razu widać, kto ma większe szanse na zwycięstwo, i nie, nie jest to marny rycerz).

„Bitwy przeciwko podziemnemu światu” – taki nagłówek serwują twórcy w zwiastunie. Co tam się dzieje! Nasz samuraj zostaje zaatakowany przez samurajskiego wojownika zombie! Ta rozgrywka na pewno ma potencjał… ale chwila, mały kotek zmierza w stronę samuraja po płonącym dachu, a za nim jest wcześniej wspomniany demon ze skrzydłami! Twórcy mówią o wyprawie między dwoma światami, ale zdecydowanie widzimy tu o wiele więcej niż tylko to!

Nie zapominajmy o niebieskim duszku, który ma łuk i walczy w podziemiach przeciwko stworom wyciągniętym niczym z obcego. Czy samuraj właśnie umiera, a jego dusza trafia do ciała niebieskiego duszka lasu? Świadkiem tego wszystkiego i uczestnikiem oczywiście jest Kitsune, ten który opowiada całą historię.

Tak wiemy, że nie jest to klasyczny news informacyjny, jakie trafiają zazwyczaj na stronę… ALE CO TO BYŁY ZA EMOCJE! The Spirit of the Samurai, jeśli to jest przyszłość świata gamingu, to jestem całkowicie za!