Nacon uruchamia sprzedaż nowej serii słuchawek na terenie Europy

10 lipca 2022,
12:17
Robert Witański

Firma Nacon tworzącą akcesoria gamingowe udostępniła wpis o nowo nadchodzącej produkcji aż dziewięciu modelów słuchawek tej jesieni. Przyjrzymy się ich specyfikacji sprzętowej.

Słuchawki Nacon na stojaku
Na skróty
 • Nacon informuje o nowej serii słuchawek.
 • Do sprzedaży trafi aż dziewięć modeli produktów.
 • Firma przedstawiła także ich specyfikację sprzętową.

Firma Nacon opublikowała informacje na temat nowej linii słuchawek, które będziemy mieli okazję zakupić już tej jesieni. Premiera dotyczy modeli z serii 300 PRO, 500 PRO oraz 800 PRO.

Dyrektor firmy, Gregory Morquin, wspomniał, iż projektanci pragnęli w szczególnym stopniu ulepszyć modele 800 PRO, dodając stację ładującą z przenośnym wymiennym adapterem USB, by jeszcze bardziej urozmaicić doznania z użytkowania słuchawek. Zaznaczono również, że wszystkie modele zostały dopieszczone pod względem otrzymywanej jakości dźwięku oraz, że oferują bardzo atrakcyjną cenę.

RIG 300 PRO – ekonomicznie, a zarazem dobrze

Modele serii 300 dzielą się na trzy niższe kategorie:

 • 300 PRO HS – dostępne dla konsoli PlayStation;
 • 300 PRO HX – dla posiadaczy Xboxa;
 • 300 PRO HN – coś dla fanów Nintendo Switch.

Dodatkowo można połączyć je z PC bądź urządzeniami mobilnymi za pomocą złącznika 3.5 mm.

Każde z wyżej wymienionych urządzeń będzie bazowało na 40 mm precyzyjnie dostrojonych przetworników, wraz z wyciszającymi otoczenia nausznikami, aby zapewnić najdoskonalsze doznania dźwiękowe. Budowa akcesorium w kolorze białym bądź czarnym ma być lekka i nie ciążąca przy wielugodzinnych sesjach spędzonych przy swoich ulubionych grach wideo.

Cena produktu od firmy Nacon ma na polskim rynku oscylować w granicach 130 zł.

Źródło: Nacon

RIG 500 PRO GEN 2 – średnia półka dla wyjadaczy

Modele z serii 500 dzielą się na dwie podkategorie:

 • 500 PRO HC GEN 2 – dostępne dla konsoli;
 • 500 PRO HA GEN 2 – dla PC.

W porównaniu z tańszym odpowiednikiem, te modele od Nacona zawierają w sobie pałąki zbudowane z stali, która jest zarówno niezwykle wytrzymała, jak i elastyczna, zapewniając jeszcze wyższy komfort noszenia. Udźwiękowienie będzie uwarunkowane przetwornikami na bazie 50 mm zwiększającymi możliwości dźwiękowe sprzętu. W pakiecie ze słuchawkami otrzymamy 24-miesięczną licencję na sterowniki firmy Dolby Altmos w celu uwydatnienia naszych doznań do maksimum oraz osiągniecia przewagi w grach, gdzie otaczające nas odgłosy mogą być kluczowe w osiągnieciu wymierzonego celu.

Cena szacunkowo będzie wynosić około 360 zł. Dostępne są kolory czarny i biały.

Źródło: Nacon

RIG 800 PRO – dla koneserów dźwięku

Flagowiec kolekcji firmy Nacon uraczy nas trzema wersjami przystosowanymi do poszczególnych platform:

 • 800 PRO HS – na konsolę PlayStation;
 • 800 PRO HX – dla posiadaczy Xboxa;
 • 800 PRO HD – dedykowane dla PC.

Dla wygody możemy w pełni korzystać z akcesorium, nie używając przy tym kabla, a co za tym idzie, w pełni oddając się ruchom euforii przed ekranem, nie ryzykując przy tym niepotrzebnymi zniszczeniami. W celu podładowania urządzenia do zestawu zostaje dołączona stacja dokującą, którą możemy umieścić w dowolnym i wygodnym dla nas miejscu, zarówno korzystając z konsoli, jak i komputera.

Wszystkie modele serii 800 korzystać będą z 40 mm przetwornika oraz dostaną możliwość połączenia z sterownikami Dolby Atmos bezpłatnie na okres 24 miesięcy. Cena produktu szacowana jest w granicach 900 zł. Kolorystyka wciąż jest niewiadomą, istnieje jednak szansa na większą gamę kolorów aniżeli w poprzednikach.

Źródło: Nacon