Na Gamescom Opening Night zobaczymy nowy zwiastun Assassin’s Creed Mirage

16 sierpnia 2023,
12:00
Kaja Piaścik
Basim na wielbłądzie z miastem Alamut w tle

Producent i prowadzący Gamescomu Geoff Keighley poinformował na Twitterze, że na pokazie otwierającym wydarzenie zostanie zaprezentowany nowy zwiastun Assassin’s Creed Mirage.

Trailer kolejnej odsłony jednej z flagowych serii Ubisoftu zobaczymy już 22 sierpnia. Gamescom Opening Night rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego i będzie transmitowany na kanałach na Twitchu i YouTube.

Gamescom Opening Night ma w tym roku skupiać się na nowościach dotyczących nadchodzących premier głośnych produkcji – oprócz trailera Assassin’s Creed Mirage fani mogą spodziewać się też nowych materiałów z takich gier jak survivalowy horror Alan Wake 2 od Remedy oraz soulslike’owy RPG akcji Black Myth: Wukong studia Game Science. Ogłoszenia i zapowiedzi nowych tytułów mają pojawiać się na Gamescomie w kolejnych dniach.

Ostatnio Ubisoft potwierdził, że Assassin’s Creed Mirage będzie zawierał mikrotransakcje, jednak dodatkowo płatna zawartość ograniczy się do pakietów kosmetycznych i nie wpłynie na rozgrywkę.

Po ogłoszeniu złotego statusu gry premiera została przeniesiona na 5 października, czyli o tydzień wcześniej, niż planowano. AC Mirage trafi na PC oraz konsole PlayStation 5 i 4, Xbox Series X/S i Xbox One.