MSI wypuści wkrótce płyty główne z serii MAG na chipsecie X570S

Micro Star International, czyli popularne wśród graczy MSI, słynie z produkcji komponentów PC oraz gotowych jednostek. Tajwańskie przedsiębiorstwo zasłynęło na rynku głównie dzięki udanym wersjom niereferencyjnych kart graficznych oraz dobrze skonstruowanym MOBO. Podczas jednego z wydarzeń online firma zaprezentowała nam swoje nadchodzące urządzenia, wśród których nie zabrakło nowych płyt głównych.

26 czerwca 2021
Na skróty
  • MSI wypuści płyty główne z rodziny MAG oparte na chipsecie X570S.
  • Nowa rodzina ma oferować wojskowy design, któremu nie zabrakło podświetlenia.
  • Nadchodzące produkty mają skutecznie chłodzić wszystkie komponenty znajdujące się na płycie za sprawą wydajnych radiatorów.

MAG X570S TORPEDO MAX oraz MAG X570S TOMAHAWK MAX WIFI to najnowsze produkty z tej rodziny, które – jak zapowiedziało MSI – mają trafić na półki sklepowe w najbliższym czasie. Ich głównym celem ma być maksymalne wykorzystanie wydajności i mocy drzemiącej w reszcie podzespołów.

MSI MAG X570S, czyli ciekawe wzornictwo

Seria MSI MAG swoim wyglądem ma na celu nawiązywać do wojskowego stylu. Nie zabrakło więc charakterystycznego logo w postaci napisu na radiatorze, który również nawiązuje do militariów. Co więcej, same odpromienniki otrzymały agresywny design oraz ciekawy wzór.

MSI MAG X570S TOMAHAWK

W omawianych produktach nie zabrakło jednak podświetlenia, które występuje pod postacią diod znajdujących się w obrębie chipsetu. Na uwagę zasługuje z pewnością brak zaślepki tylnych portów, a właściwie fabrycznie zainstalowana maskownica.

Co oferuje rodzina MAG X570S?

Wydajne komponenty potrzebują równie mocnego systemu chłodzenia. Linia MSI MAG X570S ma zaoferować nie tylko Shield Frozr, czyli odpromiennik mocowany do dysku M.2, ale również radiator chipsetu pozbawiony wentylatora.

MSI MAG X570S TORPEDO

Jak podaje MSI, MAG X570S TOMAHAWK MAX WIFI ma bazować na całkowicie aluminiowej konstrukcji, TORPEDO odda natomiast do dyspozycji użytkownika większy radiator. Na samym początku omawiane konstrukcje będą dostępne wyłącznie w Tajwanie, jednak przedsiębiorstwo zapowiedziało rozszerzenie oferty na innych rynkach.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!