MSI prezentuje mysz Clutch GM41 Lightweight i headset Immerse GH20

Do oferty MSI trafiły nowe pozycje z kategorii peryferiów. Świeża dostawa produktów składa się z lekkiej myszki dla graczy CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT oraz słuchawek z mikrofonem IMMERSE GH20.

10 lutego 2021
Na skróty
  • Mysz CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT to debiutant w katalogu MSI z kategorii urządzeń wskazujących o małej wadze.
  • Headset IMMERSE GH20 to również propozycja dla osób, które nie chcą męczyć karku podczas długich godzin zabawy przy grach.
  • Producent przy okazji premiery nowego sprzętu odświeżył swoje oprogramowanie MSI Dragon Center do zarządzania peryferiami.

MSI zaprezentowało swoją pierwszą gamingową myszkę wagi lekkiej – CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT – oraz nowy, atrakcyjny cenowo zestaw słuchawkowy IMMERSE GH20. Nowe produkty w ofercie MSI zapewniają więcej możliwości wyboru dla graczy doceniających wyrafinowany design urządzeń peryferyjnych.

Myszka MSI Clutch GM41 Lightweight

CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT to pierwsza gamingowa mysz wagi lekkiej od MSI. Wysokiej klasy sensor optyczny oferuje precyzyjne i szybkie śledzenie ruchów oraz dokładność aż do 16 000 DPI. Kabel FriXionFree to autorskie rozwiązanie MSI. Został zaprojektowany tak, aby każdy ruch myszy po podkładce lub biurku odbywał się z jak najmniejszym oporem.

Przyciski OMRON

Ważąca zaledwie 65 gramów, ultralekka mysz GM41 jest idealna do gier kompetytywnych; pozwala graczom poruszać się zwinnie i bez wysiłku oraz celować z niespotykaną dokładnością. Została skonstruowana tak, aby każda pojedyncza część była jak najlżejsza. GM41 ma doskonale wyczuwalne w dotyku, antypoślizgowe uchwyty z diamentowym wzorem oraz smukły kształt, dzięki któremu mysz pewnie leży w dłoni i pasuje zarówno do uchwytu typu palm grip, jak i claw grip.

DPI w sensorze myszki

GM41 jest zbudowana tak, by przetrwać każdą próbę. Przełączniki OMRON wytrzymują 60 milionów kliknięć. Wysokiej klasy sensor optyczny z niezwykle precyzyjnym śledzeniem zapewnia wysoką niezawodność przy prędkości 400 IPS i precyzję do 16000 DPI przy wysokiej częstotliwości próbkowania, która zapewnia czas reakcji na poziomie 1 ms.

Kabel myszy

Kabel MSI FriXionFree ma zminimalizować tarcie o podkładkę lub biurko, co niweluje jego wpływ na ruchy i dokładność.

Headset MSI Immerse GH20

IMMERSE GH20 to lekki gamingowy zestaw słuchawkowy o klasycznym wyglądzie, bez oświetlenia RGB. Poduszki nauszników zostały zaprojektowane tak, aby mogły z nich wygodnie korzystać osoby w okularach. Miękka wyściółka pałąka rozkłada nacisk na głowę, aby zapewnić komfort podczas długotrwałych sesji. GH20 są kompatybilne z komputerami PC, Mac, konsolami do gier i urządzeniami mobilnymi z 3,5 mm gniazdem audio. Przedłużenie kabla Y, dołączone do zestawu, pozwoli na szerszą kompatybilność mikrofonu.

Headset MSI Immerse GH20

GH20 są lekkie i przenośne, ważą zaledwie 245 gramów. Sprawdzą się jako wygodny zestaw słuchawkowy nawet podczas długich sesji gamingowych. Pluszowe i miękkie nauszniki o grubości 2,5 cm zostały zaprojektowane tak, aby były przyjazne dla użytkowników noszących okulary oraz wygodne podczas długotrwałego użytkowania. Pałąk jest gruby i miękki i równomiernie rozkłada nacisk na głowę. Regulowany trzon pałąka został wykonany ze stali nierdzewnej, a pleciony kabel jest odporny na przetarcia.

Pałąk headsetu

Podczas zaciętej walki w grze kontroler umiejscowiony na przewodzie daje łatwy dostęp do regulacji głośności i wyciszenia mikrofonu. Headset GH20 jest kompatybilny z PC, Mac, XBOX, PlayStation, Nintendo Switch oraz innymi konsolami do gier i urządzeniami mobilnymi z 3,5 mm gniazdem audio i przedłużeniem kabla Y.

Przewód słuchawek MSI Immerse GH20

Firma poprawia oprogramowanie Dragon Center

Aplikacja Dragon Center została odświeżona i zyskała zupełnie nowy pakiet oprogramowania, który integruje wszystkie programy MSI w jedną platformę. Dostosowywanie wydajności i ustawień produktów MSI to tylko jedno kliknięcie. RGB Mystic Light, które kontroluje efekty RGB LED, jest teraz także zintegrowane z MSI Dragon Center.

Oprogramowanie MSI Dragon Center

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!