fbpx

MSI ogłosiło Bravo 15, czyli laptopa dla graczy z podzespołami AMD

3 lipca 2021,
21:45
GAMESGURU

MSI postanowiło rozszerzyć swoją ofertę laptopów dla graczy o nowy model oparty na podzespołach ze stajni AMD. We wnętrzu owego komputera znajdziemy więc procesor z linii Ryzen 5000-H oraz dedykowaną kartę graficzną w postaci Radeona RX 5500M.

Podzespoły AMD w laptopie Bravo 15
Na skróty
  • MSI ogłosiło swój najnowszy model oparty na procesorze AMD Ryzen z rodziny 5000-H oraz karcie graficznej spod znaku Radeon, a dokładniej RX 5500M.
  • Tajwański producent zastosował w Bravo 15 ulepszony system chłodzenia, składający się z 6 rurek cieplnych o powiększonym otworze wewnątrz.
  • Laptop oferuje wsparcie dla pamięci DDR4 o taktowaniu do 3200 MHz oraz pojemności nieprzekraczającej 64 GB.

Oprócz wydajnych podzespołów na pokładzie Bravo 15 nie zabrakło także szybkiej matrycy oraz kilku innych nowości, w skład których wchodzi ulepszony projekt chłodzenia. Ciekawym szczegółem wydaje się również zastąpienie standardowego smoczego logo MSI przez ikonę serii Bravo.

MSI Bravo 15 – specyfikacja techniczna

Najnowszy komputer z rodziny Bravo od tajwańskiego producenta ma do zaoferowania całkiem sporo z punktu widzenia przeciętnego gracza. Urządzenie jest dostępne w konfiguracji z procesorem AMD z serii Ryzen 5000-H oraz grafiką Radeon RX 5500M, która oferuje 4 GB pamięci GDDR6 i taktowanie rdzenia na poziomie 1645 MHz.

Wygląd zewnętrzny laptopa MSI

Co więcej, użytkownicy Bravo 15 będą mogli wykorzystać zalety wysokiego odświeżania dzięki 144-hercowej matrycy. Na płycie głównej umieszczono 2 banki pamięci, obsługujące do 64 GB RAM o maksymalnym taktowaniu rzędu 3200 MHz. Pamiętano również o slocie M.2, bazującym na interfejsie PCIe 3.0 pod protokołem NVMe.

Budowa oraz wykorzystane technologie

MSI zdecydowało się na ulepszenie układu chłodzenia w najświeższym modelu Bravo 15. Za efektywne odprowadzanie ciepła odpowiada 6 rurek cieplnych, które posiadają powiększony otwór wewnątrz względem standardowych rozwiązań. Co więcej, producent chwali się także zastosowaniem 2 wentylatorów oraz wydajnej pasty termoprzewodzącej.

Chłodzenie Bravo 15

Na pokładzie konstrukcji MSI odnajdziemy Wi-Fi 6, czerwone podświetlenie klawiatury oraz blok numeryczny. Ponadto, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii AMD, użytkownicy będą mogli wykorzystać takie rozwiązania, jak FidelityFX. Bravo 15 to konstrukcja skierowana do graczy, jednak jego waga wynosi 2,3 kg. Konstrukcja nie jest niestety obecna na półkach sklepowych, a co za tym idzie – nie poznaliśmy jej ceny.