fbpx

MSI MEG 271Q Mini LED – pierwszy na świecie 27-calowy monitor 300 Hz

W ramach trwających targów CES 2022 w Las Vegas mamy okazję zapoznać się z wieloma premierami i zapowiedziami. Jedną z nich jest nowy produkt MSI, czyli monitor skierowany przede wszystkim do wymagających graczy przynajmniej z jednego powodu – odświeżania aż do 300 Hz.

Na skróty
  • Podczas trwających targów elektroniki CES 2022 w Las Vegas MSI prezentuje pierwszy na świecie monitor 27-calowy z odświeżaniem do 300 Hz.
  • MSI MEG 271Q Mini LED skierowany jest przede wszystkim do profesjonalnych i wymagających graczy. Jest to model typowo gejmingowy.
  • Cechy charakterystyczne to rozdzielczość WQHD, G-Sync Ultimate, Nvidia Reflex, przekątna 27 cali, ekran Mini LED.

Najnowszy 27-calowy monitor posiada oczywiście matrycę IPS o rozdzielczości WQHD, czyli 2560 × 1440p. Został wyposażony w technologię Nvidia G-Sync Ultimate, Nvidia Reflex oraz opatentowane sterowanie podświetleniem Mini LED (aż 100 nitów), ale jedną z jego ważniejszych cech jest błyskawiczny czas reakcji na poziomie tylko 1 ms GTG, co będzie miało znaczący wpływ na wyniki w rozgrywkach e-sportowych. Warto też wspomnieć o deklaracji MSI dotyczącej szerokich kątów widzenia i dobrego odwzorowania kolorów.

Monitor MSI MEG 27-calowy o odświeżaniu 300Hz Nvidia G-Sync Ultimate
Źródło: msi.com

Certyfikat VESA DisplayHDR 1000

MSI MEG 271Q Mini LED jest wyposażony w technologię HDR, która może tworzyć obrazy z większą liczbą szczegółów, szerszą gamą kolorów i wyglądać bardziej podobnie do tego, co widzi ludzkie oko w porównaniu z tradycyjnymi monitorami.

msi.com

Szybki panel IPS

Szybki wyświetlacz IPS zapewnia graczom ultraszybki czas reakcji, co znacznie ograniczy występowanie rozmycia monitora. MSI MEG 271Q Mini LED zapewnia do 1 ms czasu reakcji GtG. Krystalicznie czysty obraz z pewnością zapewni Ci przewagę konkurencyjną przy precyzyjnych decyzjach w szybko zmieniających się grach. Tymczasem szybki panel IPS zapewnia żywe kolory. DCI-P3 97% to wyjątkowa wydajność wykraczająca poza większość monitorów do gier.

msi.com

Dzięki MSI, na targach CES, mogliśmy zobaczyć monitor o częstotliwości odświeżania 300 Hz

Najbardziej gorącą informacją jest natomiast fakt, że MEG 271Q Mini LED może się pochwalić odświeżaniem ekranu aż do 300 Hz. Jest to na pewno godne uwagi i szacunku chociażby z tego powodu, że to pierwszy tego typu monitor na rynku. Nie ma jednak wątpliwości, że niedługo zostaną wypuszczone do sprzedaży inne modele pozostałych producentów, które będą miały podobną specyfikację.

Monitor MSI MEG 27-calowy o odświeżaniu 300Hz 271Q Mini LED
Źródło: msi.com

Niezwykle szybki czas reakcji

Błyskawiczna, wysoka częstotliwość odświeżania 300 Hz zapewnia płynną rozgrywkę na komputerze. Uchwyć każdy szczegół ruchu i ciesz się najbardziej płynną rozgrywką, która zapewnia nieskazitelny obraz szybkich i dramatycznych przejść przez cały czas.

msi.com

Więcej o opisywanym modelu możemy przeczytać na oficjalnej stronie MSI