MSI Clutch GM41 Lightweight V2 – ultralekka mysz z ciekawymi parametrami

MSI Clutch GM41 Lightweight V2 to przewodowa mysz gamingowa o stosunkowo niskiej wadze. Jest to odświeżony model urządzenia GM41 ze zmienionym sensorem. Gryzoń na swoim pokładzie posiada czujnik PixArt 3389 o wysokiej rozdzielczości, a także przełączniki japońskiej firmy Omron. A to nie koniec jej zalet.

9 lutego 2022

Firma MSI zaprezentowała dzisiaj swój najnowszy produkt – mysz do gier Clutch GM41 Lightweight V2. Jest to odświeżony model oryginalnego gryzonia GM41. Urządzenie trafiło już do sprzedaży w Polsce w cenie 229 zł.

MSI Clutch GM41 Lightweight V2 – mysz dla graczy z podświetleniem RGB

Ważący zaledwie 65 gramów, ultralekki GM41 Lightweight V2 to gamingowa myszka dla graczy z czujnikiem PixArt PMW 3389 na pokładzie. Starsza odsłona tego modelu uzbrojona była w PAW 3370. Czujnik optyczny w GM41 Lightweight V2 zapewnia niezwykle wysoką niezawodność i prędkość śledzenia ruchu wynosząca 400 IPS, rozdzielczość do 16 000 DPI oraz 1-milisekundową szybkość próbkowania (polling rate). W porównaniu do zwykłej wersji urządzenia było to 20 000 DPI. Przełączniki firmy OMRON wytrzymują 60 mln kliknięć. Mysz obsługuje technologię NVIDIA Reflex. Gracze do dyspozycji mają sześć programowalnych przycisków.

GM41 Lightweight V2 z boku
Źródło: MSI

Gryzoń wyposażony jest w boczne uchwyty o antypoślizgowej teksturze powierzchni w kształcie rombów, które dają doskonałe wyczucie podczas chwytu, a dzięki smukłemu kształtowi zapewniają wyjątkową wygodę. Na spodzie znajdziemy teflonowe ślizgacze. Kabel MSI FriXionFree został zaprojektowany tak, aby zminimalizować tarcie przewodu o podkładkę pod mysz lub biurko. Zmniejszono w ten sposób wpływ kabla na ruchy gracza myszką i ich precyzję. Jego długość wynosi 2 m, a dodatkiem jest pozłocone złącze USB-A.

Opakowanie MSI Clutch GM41 Lightweight V2
Źródło: MSI

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!