fbpx

Monitor Cooler Master GA241 dedykowany graczom w niskiej cenie trafia na sklepowe półki

27 lipca 2023,
18:00
Franciszek Ciechowski

Cooler Master oferuje nie tylko rozwiązania chłodzące i peryferia dla entuzjastów. W portfolio tego producenta od niedawna znaleźć można także monitor GA241, który powinien okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla oszczędnych graczy.

Monitor Cooler Master GA241 z wyświetlonym kadrem z gry

Cooler Master GA241 to gamingowy monitor z 23,8-calowym panelem VA, który wyróżnia się częstotliwością odświeżania 100 Hz. Użytkownicy mogą liczyć więc na płynniejszą rozgrywkę niż w przypadku wielu innych ekranów z tego segmentu. W połączeniu z technologią Adaptive Sync monitor jest w stanie zapewnić animacje bez rwania czy zacinania się obrazu, zapewniając jeszcze lepsze wrażenia z gier.

Model GA241 wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli w proporcjach 16:9. Producent podaje, że ekran cechuje się kontrastem 4000:1, jasnością do 250 nitów i pokryciem gamy kolorów sRGB w 95%. Wart uwagi jest także deklarowany czas reakcji na poziomie 1 ms, który może okazać się istotny dla wielu graczy zmagających się w najbardziej dynamicznych grach online.

Monitor Cooler Master GA241 na biurku
Źródło: Cooler Master

Ponadto monitor wyróżnia się funkcjami mającymi na celu ograniczenie zmęczenia oczu. GA241 posiada tryb niskiego poziomu niebieskiego światła oraz tryb eliminujący migotanie. Co więcej, produkt wyposażono w wiele różnych trybów wyświetlania obrazu, dzięki którym użytkownik może dostosować styl wyświetlania swoich potrzeb (np. do gier, oglądania filmów lub pracy).

Dwa monitory obok siebie
Źródło: Cooler Master

Warto zwrócić uwagę na elegancki design monitora. Całość ma bardzo wąską ramkę dookoła ekranu oraz prostą, funkcjonalną podstawkę, dzięki której wyświetlacz można ustawić pod kątem od -5° do +20°. Na wyposażeniu znajdziemy jeden port VGA, jeden port HDMI 1.4 oraz jedno gniazdo mini-jack 3,5 mm. Cooler Master GA241 to urządzenie typu plug-and-play, co oznacza, że można go szybko podłączyć do komputera i łatwo skonfigurować potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Monitor Cooler Master GA241 jest dostępny w polskich sklepach w cenie od 499 zł.

Źródło: informacja prasowa