Migracja kont Minecraft Java do konta Microsoft od 2021

Jeden z głównych deweloperów Minecraft, Dinnerbone, ogłosił, że do gry w Minecraft niedługo będzie wymagana migracja konta Mojang do Microsoft.

22 października 2020
Na skróty
  • Migracja kont Minecraft Java dopiero od 2021.
  • Każdy otrzyma powiadomienie na swoje konto w launcherze.
  • Za zmigrowanie konta każdy otrzyma darmową pelerynę.

Jeden z głównych deweloperów Minecraft, Dinnerbone, ogłosił, że do gry w Minecraft niedługo będzie wymagana migracja konta Mojang do Microsoft.

Kiedy nastąpi migracja kont Minecraft Java do konta Microsoft?

Na oficjalnym blogu, w tym poście szczegółowo opisano zmiany i okres przejściowy oraz podano planowany czas migracji kont.

Warto nadmienić tutaj, że migracja konta Minecraft będzie obowiązkowa, więc jeśli nie wykonasz jej w dostępnym do tego procesu okresie, później nie będziesz miał(a) dostępu do zalogowania się na swoje konto(-a) Minecraft Java.

Migracja ma rozpocząć się na początku 2021 i będzie podzielona na kilka etapów, ponieważ liczba kont Minecraft Java jest dość spora.

Zobacz listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ), jak migrować konto Minecraft Java.

Dlaczego migracja konta Minecraft Java jest tak ważna?

Poniżej podajemy obecną listę powodów, dlaczego taki obowiązek migracji powstał:

  • zwiększone bezpieczeństwo kont dzięki weryfikacji dwustopniowej,
  • wszystkie gry z uniwersum Minecraft na PC będą połączone jednym kontem (obecnie są to Minecraft i Minecraft Dungeons),
  • ulepszona kontrola rodzicielska dostępu do gry,
  • blokowanie zaproszeń i czatów.

O procesie migracji wszyscy gracze zostaną poinformowani w wiadomościach email, które będą wysłane do każdego konta. Należy tylko pamiętać, że nie każdy otrzyma taką wiadomość w tym samym okresie. Po przeniesieniu konta otrzymamy gratis pelerynę.

Na sam proces migracji kont Minecraft Java do konta Microsoft twórcy dali sobie „kilka miesięcy” i nie podano tutaj żadnych dokładnych dat. Jeśli ktoś pamięta, nie jest to pierwsza migracja w historii Minecraft, wcześniej była konieczność migracji kont Minecraft na konto Mojang.

Na sam koniec zabawne wideo opowiadające o procesie migracji kont Minecratf Java:

Czujecie się zirytowani koniecznością ponownego przenoszenia swoich kont Minecraft Java? Społeczność gry już wielokrotnie dawała upust swojemu zdenerwowaniu związanego z tą sytuacją na forach poświęconych produkcji Mojangu oraz mediach społecznościowych. Zresztą chyba nietrudno to zrozumieć.

Jeżeli natomiast jesteście zainteresowani innymi najnowszymi informacjami ze świata gier i technologii, zapraszamy na naszego nowo otwartego Instagrama, gdzie znajdziecie ekskluzywne materiały z gamingowymi nowinami, jakich polska branża dziennikarstwa growego jeszcze nie widziała!

Krzysztof Bolda

Zafascynowany technikaliami miłośnik gier wideo, któremu nie straszne największe fuck-upy podczas serwerowych prac konserwacyjnych (włącznie z płonącymi jednostkami centralnymi). Podczas wieloletniej pracy w branży dziennikarstwa gamingowego zdobywał doświadczenie, dzięki któremu dzisiaj może z zaangażowaniem współtworzyć najlepszy niezależny serwis o grach i technologii.
UWaga! Gorące informacje!