fbpx

Metroid Dread – darmowe demo od Nintendo na Halloween

Popularnym zawołaniem związanym z Halloween jest „cukierek albo psikus”. W tym roku Nintendo oferuje nam to pierwsze, udostępniając wersję demonstracyjną niedawno wydanej gry Metroid Dread.

Metroid Dread trafiło do sprzedaży niecały miesiąc temu, dokładniej 8 października, tytuł jest więc jeszcze dość świeży. Najnowsza część serii kontynuuje losy głównej bohaterki, Samus Aran. Tym razem łowczyni nagród trafia do odizolowanego świata, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć z kosmitami i maszynami, co przyniesie szereg wyzwań.

Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z grą (lub po prostu potrzebują dodatkowej zachęty do jej zakupu), przygotowana została pewna niespodzianka. Jak zostało ogłoszone na Twitterze i stronie japońskiego giganta, z okazji nadchodzącego Halloween Nintendo postanowiło zrobić graczom prezent i udostępnić wersję demo Metroid Dread za darmo. Można ją już pobrać z oficjalnej strony Nintendo.

Oczywiście, mimo chęci, nie każdy będzie miał możliwość ogrania fragmentów nowej przygody z udziałem Samus Aran. Do tego niezbędne jest posiadanie Nintendo Switcha, bo póki co tylko tam Metroid Dread zostało wydane. Jeżeli jednak dysponujecie tą konsolą, a demo przypadnie wam do gustu, zawsze można pokusić się o zakupienie pełnej wersji gry, której cena wynosi aktualnie 59,99 $.