Metro Exodus Enhanced Edition zapowiedziane na PC

Kto powiedział, że postapokaliptyczny świat nie może pięknie wyglądać? Twórcy z Deep Silver i 4A Games robią wszystko, żeby wyglądał wręcz przepięknie, przy okazji opowiadając o Metro Exodus na nowe konsole i o jego rozszerzonej wersji na PC.

15 lutego 2021
Na skróty
  • Metro Exodus otrzyma ulepszoną wersję, która trafi na nowe konsole.
  • Pojawi się także wersja na PC pod nazwą Metro Exodus PC Enhanced Edition.
  • W nowej wersji gry czeka nas mocne ulepszenie graficzne.

Metro Exodus, trzecia odsłona serii na podstawie książek Dmitrija Głuchowskiego, zadebiutowało na PC, PS4 i XONE jeszcze w 2019 roku. Na wysokości listopada dowiedzieliśmy się dodatkowo, że tytuł trafi również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Oczywiście otrzyma on z tego powodu szereg ulepszeń i modyfikacji, aby jeszcze bardziej wciągnąć nas w świat gry.

Usprawnienia do Metro Exodus nie ominą także wersji pecetowej. Jak ogłosiły wspólnie ekipy Deep Silver i 4A Games, nowe wydanie gry pojawi się pod nazwą Metro Exodus PC Enhanced Edition. Ma ona oferować graczom mocne ulepszenie graficzne, aby świat Metra stał się jeszcze bardziej wyrazisty.

Deep Silver i 4A Games przypominają również, że zgodnie z listopadową zapowiedzią, Metro Exodus trafi również na Maca i Linuxa. Na tym pierwszym zagramy w nią już w marcu tego roku za pośrednictwem Mac App Store, Steama i Epic Games Story, na tym drugim dopiero w późniejszej części roku na Steamie.

Nowa wersja Metro Exodus
Przedsmak tego, jak będzie wyglądać Metro Exodus. Źródło obrazu: Metrothegame.com

Co znajdziemy w odświeżonej wersji Metro Exodus?

Duża część ulepszeń odnosi się zarówno do konsol nowej generacji, jak i wersji Enhanced Edition na PC. Wśród nich znajdziemy m.in. pełny Ray Tracing czy tekstury w 4K. Co więcej, jeśli będziemy ogrywać tytuł na PlayStation 5 lub Xbox Series X, możemy spodziewać się rozrywki w 4K i z 60 klatkami na sekundę. Krótszy ma być też czas ładowania, a kontrolery obu konsol otrzymają odpowiednie wsparcie. W przypadku Xbox Series S zagramy w jakości 1080p, także z 60 klatkami na sekundę. Miłym gestem w stronę graczy jest również fakt, że osoby posiadające już grę otrzymają jej upgrade za darmo. Na razie jeszcze nie wiadomo, w jakim terminie.

Oczywiście taka sama niespodzianka czeka na pecetowców. Jeśli mamy już Metro Exodus na Steamie, GOGu lub Epic Games Store, na wiosnę bezpłatnie dostaniemy jej nową wersję. W Enhanced Edition na PC pojawią się też ulepszenia, których nie znajdziemy na konsolach. Należy do nich wsparcie dla DLSS 2.0 oraz Advanced Ray Traced Reflections.

Pełną listę tego, czego możecie się spodziewać w nowej wersji gry, znajdziecie na obrazku poniżej:

Lista ulepszeń sprzętowych dla Metro Exodus Enhanced Edition
Źródło obrazu: Metrothegame.com

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją jak czyta albo gra w gry komputerowe, koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!