fbpx

Mass Effect i wiadomość od Liary T’soni w materiale na N7 Day

Wczorajsza zagadka związana z filmikiem, jakim podzieliło się z nami BioWare została już rozwiązana. Po dokładnej analizie możemy usłyszeć w nim głos samej Liary T’soni towarzyszącej komandorowi Shepardowi w poprzednich odsłonach Mass Effecta.

Przy okazji wczorajszego N7 Day studio BioWare opublikowało związany z nowym Mass Effectem krótki filmik przedstawiający budowę przekaźnika masy. Nie zdradzono zbyt wiele, jednak dostaliśmy zaproszenie do bliższego przyjrzenia się materiałowi, który miał kryć jakiś sekret. Użytkownicy Internetu, jak wiadomo, uwielbiają takie wyzwania, dlatego dość szybko zagadka została rozwiązana. I nie chodzi tutaj tylko o skojarzenie, że to, co widzimy na filmiku bazuje na szkicu koncepcyjnym do Mass Effecta, który pojawił się już w artbooku BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development w 2020 roku.

Nowy Mass Effect – czego możemy dowiedzieć się od Liary?

Niespodzianka tkwi tym razem w warstwie dźwiękowej. Po odpowiednim przetworzeniu filmiku (tak jak zrobił to choćby użytkownik Soundcloud Mosaic Horse) usłyszymy znajomy głos Liary T’soni oraz odgłosy wydawane przez gethów. Między nimi toczy się rozmowa na temat tego, że „rada będzie wściekła, choć powinna już teraz wiedzieć, żeby nie lekceważyć ludzkiego oporu”. Jaka rada i co tym razem zrobili ludzie, żeby kogoś rozgniewać? – na razie wszystko pozostaje w strefie spekulacji. Oprócz tego, że w dialogu bierze udział właśnie Liara, to akurat zostało potwierdzone na Twitterze przez pracującego nad grą Michaela Gamble’a. Cytatowi towarzyszył kolejny szkic koncepcyjny pokazujący prawdopodobnie zamieszkaną planetę lub stację kosmiczną.

Obecność Liary w kolejnej części Mass Effecta byłaby jak najbardziej uzasadniona, niezależnie od tego, ile lat po oryginalnej trylogii będzie się toczyć akcja i tego, że wiele osób z pewnością chciałoby ponownie zobaczyć towarzyszy komandora Sheparda. Asari zresztą pojawiła się już w jednym z pierwszych materiałów promocyjnych nowej gry, gdzie w krótkim zwiastunie podnosi fragment hełmu z logo N7. Jaka dokładnie miałaby być jej rola? Tego możemy póki co tylko się domyślać, ponieważ BioWare jest niezwykle oszczędne w dzieleniu się szczegółami. Na razie możemy snuć tylko teorie, co zresztą wielu fanów zaczęło już robić choćby za pośrednictwem Reddita.