Marvel na SDCC 2022 – emocjonalny zwiastun Black Panther: Wakanda Forever

24 lipca 2022,
20:01
Kaja Piaścik

Z okazji San Diego Comic Con Marvel podzielił się planami dotyczącymi wielu nadchodzących produkcji i ich trailerami. Wśród zaprezentowanych materiałów znalazł się pierwszy zwiastun Black Panther: Wakanda Forever w reżyserii Ryana Cooglera.

Plakat Black Panther: Wakanda Forever z pustą maską Czarnej Pantery
Na skróty
  • Na San Diego Comic Con Marvel zaprezentował m.in. zwiastun Black Panther: Wakanda Forever.
  • Drugi solowy film o Czarnej Panterze ma mieć premierę 11 listopada 2022 roku.
  • Za reżyserię po raz kolejny odpowiedzialny jest Ryan Coogler, a po śmierci Chadwicka Bosemana rola T’Challi nie została obsadzona ponownie.

Trwa San Siego Comic Con – z tej okazji Marvel przygotował dla fanów mnóstwo zapowiedzi i informacji dotyczących nadchodzących produkcji. Podczas jednego z paneli odbyła się prezentacja Black Panther: Wakanda Forever, którą rozpoczął wokalista Baaba Maal oraz grupa muzyków i tancerzy. O drugim solowym filmie o Czarnej Panterze opowiedział reżyser i współscenarzysta Ryan Coogler (odpowiedzialny także za poprzednią część) wraz z obsadą. Twórcy wspominali też Chadwicka Bosemana, który w MCU wcielał się w Czarną Panterę i króla Wakandy, T’Challę. Aktor zmarł na raka w 2020 roku.

Fanom obecnym na miejscu, a następnie szerszej publiczności na kanale na YouTube, został zaprezentowany pierwszy zwiastun. Emocjonalny materiał nie zdradza wiele z fabuły, wiemy jednak, że po śmierci Chadwicka Bosemana jego rola nie została obsadzona ponownie, a tytuł Czarnej Pantery zostanie przekazany innej postaci.

Black Panther: Wakanda Forever – premiera i informacje

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu jest nie tylko najbliższą filmową premierą MCU, ale także ostatnią pełnometrażową produkcją czwartej fazy. Nowa część Black Panther trafi do kin 11 listopada 2022 roku.

Na ekran powrócą aktorzy znani z pierwszej części: Lupita Nyong’o (Nakia), Letitia Wright (księżniczka Shuri), Angela Bassett (Ramonda, matka T’Challi), Danai Gurira (Okoye, przywódczyni Dora Milaje), Florence Kasumba (Ayo, zastępczyni Okoye), Winston Duke (M’Baku) i Martin Freeman (Everett Ross). Z nowych twarzy zobaczymy Michaelę Coel w jeszcze nieznanej roli, a jako główny antagonista w filmie, Namor, wystąpi Tenoch Huerta (Narcos: Mexico). Dominique Thorne zadebiutuje w MCU jako Riri Williams, czyli Ironheart, która doczeka się również własnego serialu pod tym samym tytułem. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Scenariusz Black Panther: Wakanda Forever napisali Ryan Coogler i Joe Robert Cole, czyli także scenarzyści pierwszej części Czarnej Pantery. Kompozytorem muzyki po raz kolejny jest Ludwig Göransson.